Karadeniz Pet

lütfen dikkatlice cevaplayın !!

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar daha önce hollanda babadan dogan yavrum ilk agız yavru 2. agız olduktan sonra yer sıkıntısından dolayı anne baba ve sözü gecen yavruyu salmaya saldım birde 2. agız 3 yavru var salmada farkettım ilk agızdan olan dişi babasıyla öpüşüyor çiftleşseler sorun olurmu ne dersiniz yer sıkıntısında ayrı kafes acamıyorum yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.. :):)

Ne değişik fantezileriniz var sizin be anlamadım hiç . Saçma birşey hiç denemeyin bile , sonuçta onlarda canlı , böyle bir ahlaksızlığa müsamaha göstermeyin...

[MENTION=9596]Oğuzhan Mavi[/MENTION] adam satece birsey danışıyor sen niye böle artist tepkiler veriyorsun hep böle artist artist yorumlar yapiyorsun

Yani insan doğasına aykırı olan şeylerin hayvanlarda da olması en uygundur. Ayırın kuşları. Baba çocuklarıyla eş tutmasın tekrar. Sıkıntı olabilir.

oğuzhan dostum sen bu foruma yakısmayan hareketler sergiliyorsun bence üslubunu değişmeni öneririm bilinçli degil yer sıkıntısından dolayı bir aradalar parlak fikri olan arkadaşlarım 1 çift kuş satın alarak yardımda bulunabilirler bende gen kırılmasından sakat yavru olabılme rıskı oldugunun farkındayım dedıgım gıbı yer sıkıntım var kasımda askere gıdıcem kuslarımı elden cıkarmam gerekıyor.

[MENTION=9596]Oğuzhan Mavi[/MENTION] adam satece birsey danışıyor sen niye böle artist tepkiler veriyorsun hep böle artist artist yorumlar yapiyorsun

Zoruna gitmesin , ben yorumumu yaparım benim yorumumu tartmak veya yargılamak senin gibi birine düşmez. Eğer beğenmiyorsan bakmazsın yorumlarıma . Artistliği de yaparım yapmam bu seni ırgalamaz , çok benimle muhattap olma ben banlanırım yanımda seni de götürürüm bana farkmaz yani.. ;) Ona göre ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:01 --

oğuzhan dostum sen bu foruma yakısmayan hareketler sergiliyorsun bence üslubunu değişmeni öneririm bilinçli degil yer sıkıntısından dolayı bir aradalar parlak fikri olan arkadaşlarım 1 çift kuş satın alarak yardımda bulunabilirler bende gen kırılmasından sakat yavru olabılme rıskı oldugunun farkındayım dedıgım gıbı yer sıkıntım var kasımda askere gıdıcem kuslarımı elden cıkarmam gerekıyor.

Foruma yakışmayan hareketi baba ile yavrusunu eşleyerek veya böyle saçma bir fikri öne atarak sen sergiliyorsun . üslubum böyledir , eleştirilere gelemiyorsan konu açmazsın. Yer sıkıntın varsa kuşu takas edersin baba ile eşlemezsin. Normal insanlarda ne kadar ahlaksızsa bu olay kuşlarda da öyledir . Onlarda canlı bunu göz önüne alarak tepkini bir daha gözden geçir. Benim tepkim gayet normal ve olağan bir tepkiydi. Herhalde bu fikrine gülerek cevap vereceğimi düşünmüyorsun herhalde . ?

eğer böyle bir şey yaparsan akraba evlilii gibi düşün sakat yavruların olma olasılığı daha da çoğalır

dostum ben sadece sorun olurmu olmazmı diye sordum salmada 7 adet kus var gözlemlediğim şeyi söylüyorum sana onları aynı kafese atıp eşleştirmiyorum konuyu okumadıgın gayet acık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:14 -->-> Daha önceki mesaj 10:13 --

ayrıca mümkünse benım actıgım konularda fikir beyanında bulunma zaten kapasıtenı gösterdın artıst artıst konusarak amacın burda yardımcı olmak degıl bence ınsanlara satasmak veya polemık yaratmak emın ol bugun yarın banlanırsın ne bana nede tayyar41 e hıcbırsey olmaz lütfen yorum yapacaksanda düzgün bı uslupla ve agır baslı bı sekılde cevap ver burası sokak agzıyla konusabılecegın artıstlık yapabılecegın bır yer kesınlıkle degıl bunu dısarıda yap

Sana ve kimseye artistlik yaptığım yok üslubum bu , ben çok ban yedim bana farkmaz , sokak ağzıyla da konuşmuyorum yazdıklarımı okumadığın çok belli senin de . Böyle saçma konular açtığın her konuda yorumumla karşılaşacaksın bilmiş ol..

Oüuzhan belliki Kuşlar hakkında fazla tecrüben yok. vasıflı yavrular nasıl alınır onuda pek bilmiyorsun sanırım çaprazlamayıda duymadın yada sallamasyon konuşuyorsun. burada herkes profesyonel değil. Dünyanın en önde gelenleri arasında JO Mannes bile çaprazlama yaparak nasıl vasıflı yavru alıyorsa var gerisini sen düşün. nezaket çerçevesini açıp artislik yapmaksa niyetin meydanlar boş kardeşim

eğer böyle bir şey yaparsan akraba evlilii gibi düşün sakat yavruların olma olasılığı daha da çoğalır

aynı batumdan olan yavrular birbirlerine eş olmazlar ama o yavrular büyüdükleri zaman anne baba ile eş tutarlar ki profesyonel üreticilerde hep böyle çalışır,

Erkeğin eşi kendi dişi yavrusu sonucu çifleşmesi fotoğraflar bizzat kendime aittir

Yavruları

Oüuzhan belliki Kuşlar hakkında fazla tecrüben yok. vasıflı yavrular nasıl alınır onuda pek bilmiyorsun sanırım çaprazlamayıda duymadın yada sallamasyon konuşuyorsun. burada herkes profesyonel değil. Dünyanın en önde gelenleri arasında JO Mannes bile çaprazlama yaparak nasıl vasıflı yavru alıyorsa var gerisini sen düşün. nezaket çerçevesini açıp artislik yapmaksa niyetin meydanlar boş kardeşim

Normal hayatta bu ne kadar ahlaksızsa kuşlarda da öyledir , kuşlar için de bu böyledir. naçizane fikrimde bunu yapan ve bunu savunan terbiyesiz ahlaksızın önde gidenidir. Artistlik yaptığım yok aklınca bana ders vermeye çalışma. meydanlarda işim yok eyvallah önerin için....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:36 -->-> Daha önceki mesaj 10:34 --

Neyse ben görüşümü söyledim şu saatte kimseyle polemiğe girmek istemiyorum , size bu ahlaksız olayda başarılar .....

Doğada anne babasıyla cıftlesen cok kus var nerden bılecekler dogası geregı karsılasıyorlar lakın ben gözlemledıgım seyın bı zararı olurmu soyledım oğuzhan kardesımız ahlakı acıdan yanıt verdı halbukı etık arastırması yapmadıgımızıda belırtmek ısterım

Normal hayatta bu ne kadar ahlaksızsa kuşlarda da öyledir , kuşlar için de bu böyledir. naçizane fikrimde bunu yapan ve bunu savunan terbiyesiz ahlaksızın önde gidenidir. Artistlik yaptığım yok aklınca bana ders vermeye çalışma. meydanlarda işim yok eyvallah önerin için....

benim kimseye ders verme gibi bir vaktim yok haddimde değil. yaptığın yorumda saygısızlıktan başka bir şey değil insanların emeklerini hiçe sayamazsın. bu kadar kişi aptal sen akıllısın

Dostlar selam konuya vakif oldum konuyu uzatmayalim huzur bozucu sizleri eksik bilgileriyle rahatsiz edip sinir katsayinizi artiran kisiler zaten musamma gosterilmez herkez bu foruma keyifli vakit gecirmek icin ziyeret ediyor.Gerekli hersey tarafimizca uygulanacak iyi forumlar.

Dostlar selam konuya vakif oldum konuyu uzatmayalim huzur bozucu sizleri eksik bilgileriyle rahatsiz edip sinir katsayinizi artiran kisiler zaten musamma gosterilmez herkez bu foruma keyifli vakit gecirmek icin ziyeret ediyor.Gerekli hersey tarafimizca uygulanacak iyi forumlar.

Bu yorumunuz , huzur bozucu sinir katsayısını yükselten kişi ben isem elinizden geleni ardınıza koymayın. Saygılar....

Teşekkürler

Kuslarin eslesmesinde bir sıkıntı olmaz daha guzel yavrulariniz olur insallah

çok sagolun amacım kuslara zarar gelmesını onlemektı sıkıntı yoksa aynı salmada huzur ıcınde yasayabılırler

aynı şekilde benimde kuşlarım eşleşmişti. 3 ağız yavru aldım. gayet sağlıklı yavrulardı. eşleşme amacıyla yapmamıştım. Bende de yer sıkıntısı vardı. aynı salmadaydılar. aklıma bile gelmemişti. neyse gayet sağlıklı güzel yavrular almıştım. ayrıca dini ve ahlaki açıdan bakacak olursak da dinimiz derki sadece insanlara akıl ve bu aklı kullanma yeteneği verilmiştir. o yüzden yaptıklarından sadece insanlar sorgulanacaktır. hayvanlar deil. ayrıca vahşi doğada hayvanlar çoğunlukla kan bağı olan eşlerle eşleşiyorlar. onalar da anne- babalık-çocukluk belli yaşa kadar. Belli bir olgunluğa erişince anne babalık bitiyor. sadece aynı batından olan kardeşler eşleşemez. doğanın kanunu bu...

Geri