Karadeniz Pet

Lütfen Fikrinizi Belirtin

• Konbuyu başlatan BerkayBaran
  • Başlangıç tarihi
B

BerkayBaran

Guest
Abilerim,kardeşlerim,üstadlarım ben dün erkek yavru çek diye bir kuş aldım
bana henüz yavru oldugu söylendi. erkek ve çek oldugu doğruymuş.
ama yavru degimiş bu kuş 1 yaşını geçmiş kuşu tabiri caiz ise kakalamışlar bana
konuşması zor deniyor az önce bir video izledim kuşunu egitmiş bir forumdaş 6 aylık kuş konuşuyor.Ben bu kuşun yanına dişi alamam çünkü ailem bir tane kuşa daha izin vermiyor
bunu zor aldırdım geri verecegim diyorum kalsın bu güzel diyorlar ben egitmek konuşturmak için istiyordum ele gelmiyor bu zaten açıkcası kandırıldıgım için bu kuştan sogudum bu kuşu degiştireyimmi ailem degiştirme diyor nasıl yapayım bu işi ?

Pet shopdan mi aldin.
Kimse tercih etmiyo petshopdan almayi, kandiriyolar hep yavru diye.

Tanıdıgım Olmadıgı için petshoptan aldım. Çek Yavrusu bu Büyük olur dediler bende aldım bi heves konuştururum diye ama işte sonuç bu baya hayal kırıklıgına ugradım.

değiştirip değiştirmemeye sen karar vereceksin eğitmek istiyorsan küçük bir kuş alman daha iyi olur ona göre karar ver

Seni cok iyi anliyorum kardesim. Bende yeni başlıyorum bu hobiye. Bende pet shop alcaktim sonra vazgeçtim. burdaki uretim yapan yada ev uretimi yapan bi arkadasla iletisime gec. Oturdugun il semt yazin arkadaşlar yardimci olur.
kuşu goturup adamlara azar çekin. İade edin degistirmeyin paranizi alin

Eskişehir Bahçeli Evler Mahallesinde Oturuyorum Burada varmıdır üretim yapan yada ev üretimi yapan birileri ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:02 -->-> Daha önceki mesaj 11:01 --

Edit:Mahalle Fark Etmez Eskişehir içinde olsun yeter

formda ALIM-SATIM bolumunden bulabilirsin.
URETICI ler katagorisinden bi araştır. Bende formda yeniyim, taniyan bilen arkadaslar link atacaktir

Fotograf atsaydın keske belkide yavrudur

Eskişehir'i bilmiyorum ama forumda Ankara'dan üretimci arkadaşlar var,onlarla temas kurabilirsiniz.

Edit:konuşmasını çok istiyorum ve hevesliyim ama ailem o kuşun kaderi buymuş bize düştü diyorlar degiştirmek istemiyorlar. yaşta 15 pek laf geçiremiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:29 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

cihan abi yaş 15 şehir dışına çıkma şansım yok eskişehirde varsa belki olur yoksa şansıma küsücem

Abiciğim eğer konuşmasını istiyorsan kendine alıştırmak bu iş yavru almaktan geçer sen kuşları çift yap onlar doğurunca yavrusunu alıştırırsın o zaman:)güzel bir erkek seçip

Abi izin vermiyolarki bunu zor aldırdım :( aile arkada olmayınca çok zor oluyor bir tane yeter diyorlar
eger alabilirsem gizli alacam ama bu seferde herşeyi götürürler diye korkuyorum durumum bu umarım anlatabildim kendimi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Şimdi geldiler diyorum konuşmazmış bu kuş 1 yaşında diye konuşmazsa konuşmasın degişmicek insanmı bu konuşması şart diyorlar :(

kanka degıstırıp yavru alacaksan yıne kandırılma alın bolgesınde cızgıler olan duz sarı yada duz beyaz olmayan sesı gur olmayan bıraz boguk oten bı kus almalısın bunlar yavru olmasının belırtılerı
sen buyuk ıstemıssın cusse olarak onlarda sana bunu ıtelemısler petshoplarda buyudum cogu kez kandırıldım ama kandırıla kandırıla dogruları ogrendım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aile Degiştirmek İstemiyor Ne yapacagım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

anca gizlice getirme yolu var ondada geri bütün kuşun kafesle götürülme riski var

Sende evdekilere caktirmadab suan olan kusu degistir eve geldigi için bişey deklmezler. Oldu bittiye getir yani :)

cem var eskisehirden, sertaç bey var birde eskişehirde üretim yapan

Senin kus yavruluktan cikmis.yavru kusun kafasinda senin kusta goz hizasindaki gibi siyah cizgiler olur.konusturmak icin 3 aylik bir kus al.baska kus otusu duymasin.

Geri