petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen kuşlarıma bi bakarmısınız!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sedam tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba. kuşlarım 8aylık ben 4aylıkken almıştım. erkek kuşum bir aydır çiftleşmek istiyor günün tamamı nerdeyse dişi kuşa kur yapmakla geçiyor ama sırtına çıkmak isterken dişi kuş dövüp istemiyor. erkek kuşum kızıştı ama dişi kuş kızışmadı ikisinden birine birşey olacak diye endişeleniyorum. mama yaptım ama naptıysam yemediler havuç tellere sıkıştırınca yemiyorlar sadece rendeleyip mama kabına koyunca yiyolar. havucu burdan öğrendim kızıştırmak için bir hafta olacak havuç vereli. eski fotoğraf ve yeni fotoğrafı koyuyorum lütfen bakarmısınız sizce hauç bir haftada etkisini göstermeye başladımı haraketlerde değişiklik yok ama ceresi hafif değişir gibi sanki. şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

en üstteki fotoğraf eski yani havuç vermeden önce sonrakiler ise havuç verdikten sonrakii fotoğraflar.

2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kuş kızışmaya başlamış , yavaş yavaş yuvaya ilgisi artacak o zaman çiftleşir biraz daha sabır

3. saricka

saricka New Member

Beğenileri:
    0
    bir haftayla olacak is deyil siz mama verin haftada 2 3 kez disi kendini hazir hissetmedigi surece ciftlesme olmaz sabirli olun bende sabr ediyom disiniz kizismaya baslamis mama vermeye devam kuslarinizcok guzeller masallah

#3 saricka, 18 Aralık 2014
    Son düzenleme: 18 Aralık 2014
  4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Havuc formülü tutmus devam edin. Her gün mü verdiniz?

5. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah öyle olur çok teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:34 --

çok teşekkür ederim. burda okumuştum havucun bir haftada etkisini göstermeye başladığını yanlız mama vermiyorum yaptım birkaç kez yemediler üstüne yem döktüm yinede yemiyorlar havuç veriyorum extra olarak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

evet hergün verdim ama şöyle bir havucu üçe böldüm sabah öğlen akşam rendeledim verdim daha taze olsun diye. işte yarın bir hafta olacak her gün bir havuç yiyorlar çoğunuda etrada saçıyorlar o ayrı :)

6. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    Kızışmaya başlamış yakında bir şeyler olur formül işe yaramış belli..

7. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Güzel yavrular alırsınız inşallah..

8. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim havuca devam etmemin bi sakıncası olmaz inşallah

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    her şeyin aşırısı zararlıdır
    biraz da kırmızı salcalık biber verin ama kızışma var kuşlarınızda

10. görkem görkem

görkem görkem New Member

Beğenileri:
    0
    havucu nijeri mamayı duymustum ama salcayı ilk defa duydum işe yarıyor mu ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

salcalık biber olacaktı :)

11. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Biber Doğu ve Güneydoğu
    bölgelerinde ki
    muhabbet kuşları
    için vazgeçilmez
    damak tadı
    olsa gerek
    duydum fakat
    hiç denemedim

12. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım kuşlar çiftleşsin diye acele etmemelisin. Kuşların yeterli olgunluğa ulaşınca zaten çiftleşirler. Sen mama havuç vs. vermeye devam et. Benimde aynı snn gibi yavrudan büyüttüğüm çiftim vardı 1 yıldan sonra çiftleşmeye başladılar ama her kuş aynı olmaz tabiki. Demek istediğim biraz sabırrr.

13. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    öncelikle teşekkür ederim. yanlız benim acelem çiftleşmeleri için değil erkek kuş kızıştı bir aydır ama dişi kızışmadı doğal olarak dişiyi bir saat olsun rahat bırakmıyor böyle durumlarda dişi kuşun veya erkek kuşun stresten öldüğünü okumuştum. çareyi dişi kuşu kızıştırmada arıyorum bende inşallah işe yarar ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

öneri için teşekkür ederim. peki biberi verirken havucu tamamen kesmelimiyim. sabah havuç akşam biber şeklinde denesem zararı olmaz değil mi :rolleyes:

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Maşaallah kuşlarınız çok güzel aşırı yüklenmeyin kızgın erkek iyidir dişisini kıvama getirir. Siz hiç merak etmeyin zamanla olur maşaallah gerçekten güzel çift

15. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkürler. 1aydır henüz dişiyi ikna edemedi her defasında dişi erkeği dövüp tünekten attı ki buda günün her saatinde oluyor hemen hemen inşallah bi orta yolunu bulurlar :)

16. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bulurlar benzer çiftim aynıydı erkek sürekli ilgileniyordu sonunda dişi bunaldı :) yumurtaları oldu.

17. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    hadi bakalım inşallah :)

18. mehmetsoker

Az daha sabir kus kizismaya baslamis

19. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar daha önce dişi kuşumun kızışıp kızışmadığını öğrenmek için tekrar yazmıştım . erkek kuşla araları çok iyi ama erkek kuş nezaman çiftleşmek için yanaşsa dövüp atıyo aşağı. son zamanlarda daha çok sinirlenmeye başladı erkek kuş yaklaştıkça kanadını tutup bırakmıyo kafesin içinde bi o tarafa bi bu tarafa dövüyo erkeği. birkaç gün önce sabah baktım erkek kuşumun iki uzun kuyruğu kopmuş bu sabah ta kalan tüm kuyruklarının koptuğunu gördüm. kafesin içinde dişi kuşun bir iki tüyü var ama erkek kuşun bir sürü küçük tüyleri var bunları dişi kuşun yaptığını düşünüyorum ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz. erkek kuşun şu anda hiç kuyruğu kalmadı kanatları kuyruktan uzun :eek:

Sayfayı Paylaş