Karadeniz Pet

lütfen kuşlarıma bi bakarmısınız!!

sedam

Yeni Üye
merhaba. kuşlarım 8aylık ben 4aylıkken almıştım. erkek kuşum bir aydır çiftleşmek istiyor günün tamamı nerdeyse dişi kuşa kur yapmakla geçiyor ama sırtına çıkmak isterken dişi kuş dövüp istemiyor. erkek kuşum kızıştı ama dişi kuş kızışmadı ikisinden birine birşey olacak diye endişeleniyorum. mama yaptım ama naptıysam yemediler havuç tellere sıkıştırınca yemiyorlar sadece rendeleyip mama kabına koyunca yiyolar. havucu burdan öğrendim kızıştırmak için bir hafta olacak havuç vereli. eski fotoğraf ve yeni fotoğrafı koyuyorum lütfen bakarmısınız sizce hauç bir haftada etkisini göstermeye başladımı haraketlerde değişiklik yok ama ceresi hafif değişir gibi sanki. şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

5odP0L.jpg

g45d1O.jpg

k1k45J.jpg

z2A8bR.jpg

en üstteki fotoğraf eski yani havuç vermeden önce sonrakiler ise havuç verdikten sonrakii fotoğraflar.

kuş kızışmaya başlamış , yavaş yavaş yuvaya ilgisi artacak o zaman çiftleşir biraz daha sabır

bir haftayla olacak is deyil siz mama verin haftada 2 3 kez disi kendini hazir hissetmedigi surece ciftlesme olmaz sabirli olun bende sabr ediyom disiniz kizismaya baslamis mama vermeye devam kuslarinizcok guzeller masallah

Son düzenleme:
Havuc formülü tutmus devam edin. Her gün mü verdiniz?

kuş kızışmaya başlamış , yavaş yavaş yuvaya ilgisi artacak o zaman çiftleşir biraz daha sabır

inşallah öyle olur çok teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:34 --

bir haftayla olacak is deyil siz mama verin haftada 2 3 kez disi kendini hazir hissetmedigi surece ciftlesme olmaz sabirli olun bende sabr ediyom disiniz kizismaya baslamis mama vermeye devam kuslarinizcok guzeller masallah

çok teşekkür ederim. burda okumuştum havucun bir haftada etkisini göstermeye başladığını yanlız mama vermiyorum yaptım birkaç kez yemediler üstüne yem döktüm yinede yemiyorlar havuç veriyorum extra olarak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Havuc formülü tutmus devam edin. Her gün mü verdiniz?

evet hergün verdim ama şöyle bir havucu üçe böldüm sabah öğlen akşam rendeledim verdim daha taze olsun diye. işte yarın bir hafta olacak her gün bir havuç yiyorlar çoğunuda etrada saçıyorlar o ayrı :)

Kızışmaya başlamış yakında bir şeyler olur formül işe yaramış belli..

teşekkür ederim havuca devam etmemin bi sakıncası olmaz inşallah

havucu nijeri mamayı duymustum ama salcayı ilk defa duydum işe yarıyor mu ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

salcalık biber olacaktı :)

Biber Doğu ve Güneydoğu
bölgelerinde ki
muhabbet kuşları
için vazgeçilmez
damak tadı
olsa gerek
duydum fakat
hiç denemedim

merhaba. kuşlarım 8aylık ben 4aylıkken almıştım. erkek kuşum bir aydır çiftleşmek istiyor günün tamamı nerdeyse dişi kuşa kur yapmakla geçiyor ama sırtına çıkmak isterken dişi kuş dövüp istemiyor. erkek kuşum kızıştı ama dişi kuş kızışmadı ikisinden birine birşey olacak diye endişeleniyorum. mama yaptım ama naptıysam yemediler havuç tellere sıkıştırınca yemiyorlar sadece rendeleyip mama kabına koyunca yiyolar. havucu burdan öğrendim kızıştırmak için bir hafta olacak havuç vereli. eski fotoğraf ve yeni fotoğrafı koyuyorum lütfen bakarmısınız sizce hauç bir haftada etkisini göstermeye başladımı haraketlerde değişiklik yok ama ceresi hafif değişir gibi sanki. şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

5odP0L.jpg

g45d1O.jpg

k1k45J.jpg

z2A8bR.jpg

en üstteki fotoğraf eski yani havuç vermeden önce sonrakiler ise havuç verdikten sonrakii fotoğraflar.

Arkadaşım kuşlar çiftleşsin diye acele etmemelisin. Kuşların yeterli olgunluğa ulaşınca zaten çiftleşirler. Sen mama havuç vs. vermeye devam et. Benimde aynı snn gibi yavrudan büyüttüğüm çiftim vardı 1 yıldan sonra çiftleşmeye başladılar ama her kuş aynı olmaz tabiki. Demek istediğim biraz sabırrr.

Arkadaşım kuşlar çiftleşsin diye acele etmemelisin. Kuşların yeterli olgunluğa ulaşınca zaten çiftleşirler. Sen mama havuç vs. vermeye devam et. Benimde aynı snn gibi yavrudan büyüttüğüm çiftim vardı 1 yıldan sonra çiftleşmeye başladılar ama her kuş aynı olmaz tabiki. Demek istediğim biraz sabırrr.

öncelikle teşekkür ederim. yanlız benim acelem çiftleşmeleri için değil erkek kuş kızıştı bir aydır ama dişi kızışmadı doğal olarak dişiyi bir saat olsun rahat bırakmıyor böyle durumlarda dişi kuşun veya erkek kuşun stresten öldüğünü okumuştum. çareyi dişi kuşu kızıştırmada arıyorum bende inşallah işe yarar ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

her şeyin aşırısı zararlıdır
biraz da kırmızı salcalık biber verin ama kızışma var kuşlarınızda

öneri için teşekkür ederim. peki biberi verirken havucu tamamen kesmelimiyim. sabah havuç akşam biber şeklinde denesem zararı olmaz değil mi :rolleyes:

Maşaallah kuşlarınız çok güzel aşırı yüklenmeyin kızgın erkek iyidir dişisini kıvama getirir. Siz hiç merak etmeyin zamanla olur maşaallah gerçekten güzel çift

Maşaallah kuşlarınız çok güzel aşırı yüklenmeyin kızgın erkek iyidir dişisini kıvama getirir. Siz hiç merak etmeyin zamanla olur maşaallah gerçekten güzel çift

çok teşekkürler. 1aydır henüz dişiyi ikna edemedi her defasında dişi erkeği dövüp tünekten attı ki buda günün her saatinde oluyor hemen hemen inşallah bi orta yolunu bulurlar :)

Bulurlar benzer çiftim aynıydı erkek sürekli ilgileniyordu sonunda dişi bunaldı :) yumurtaları oldu.

arkadaşlar daha önce dişi kuşumun kızışıp kızışmadığını öğrenmek için tekrar yazmıştım . erkek kuşla araları çok iyi ama erkek kuş nezaman çiftleşmek için yanaşsa dövüp atıyo aşağı. son zamanlarda daha çok sinirlenmeye başladı erkek kuş yaklaştıkça kanadını tutup bırakmıyo kafesin içinde bi o tarafa bi bu tarafa dövüyo erkeği. birkaç gün önce sabah baktım erkek kuşumun iki uzun kuyruğu kopmuş bu sabah ta kalan tüm kuyruklarının koptuğunu gördüm. kafesin içinde dişi kuşun bir iki tüyü var ama erkek kuşun bir sürü küçük tüyleri var bunları dişi kuşun yaptığını düşünüyorum ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz. erkek kuşun şu anda hiç kuyruğu kalmadı kanatları kuyruktan uzun :eek:

Geri