Karadeniz Pet

lutfen sadece bilenler

Ahmet SARUHAN

Paylaşımcı Üye
arkadaslar kac oldu bu konuyu aciyrm bi cvp alamadm kusum omzuma elime felan geliyr kacmiyr ama ne zaman tuyunu oksamaya kalksam kaciyr nasil alistiracam geceleri oksayinca kacmiyr her gece kendisini oksasam bir iki haftaya kdr oksanmaya alisirmi.

Her kusun istemedigi şeyler vardır sizin kusunuz oksanmayi sevmiyor demekki.

Katılıyorum hepsi aynı olacak diye bir kaide yok huy var huy var zaten genelde yuvadan düşer düşmez kuşlar bu şekilde egitiliyor

Bazi kuslar kafadaki tuylerini kasitmayi severler ama bazilari da dokunulmaktan kesinlikle hoslanmaz. Yapabilecek bir sey yok malesef...

Şunu yap bunu yap demek yersiz sürekli denemek ve ilgilenmekten başka çare yok gibi görünüyor

Arkadaslarin yorumuna ek olarak kusunuzun yasi da egitilmeye musaitse bu biraz daha kolay olacaktir

Ben ilk aldigimda kuşu ensesinden sevmeye baslamistim. Kusla konusarak elime geldiginde severek guvenini kazandım ve artik kendini sevdiriyor.

Hersey ilgiye bağlı :)

Ben ilk aldigimda kuşu ensesinden sevmeye baslamistim. Kusla konusarak elime geldiginde severek guvenini kazandım ve artik kendini sevdiriyor.

Hersey ilgiye bağlı :)

nasil yaptin anlatsana kusum 1 aylikken aldim 10 gun oldu bende olali kendiligiyle ne zaman odyaa girsem ucup omzuma konuyor feln ama sevmeye gelince kaciur

nasil yaptin anlatsana kusum 1 aylikken aldim 10 gun oldu bende olali kendiligiyle ne zaman odyaa girsem ucup omzuma konuyor feln ama sevmeye gelince kaciur

Ben kendi üretimimden aldım kuşumu. Rengi hoşuma gitti aldım odama. Diğer kardeşi çok cazgırdı daha yuvalığı açar açmaz cıyaklıyordu onu almadım, bizim beyazı aldım nasıl aldıysam öylede gidiyor. Alırkende sakindi şimdide. Kuşların karakterleri farklı oluyor. Benim kuşa istediğini yap korkmaz, kaçmaz, sevdirir, okşatır. Aşırı sıcakkanlı hayvan. İki gün kafeste tuttum üçüncü gün saldım salış o salış 1-2 saat içinde abi kardeş gibi olduk :D

Son düzenleme:
Arkadaslarin yorumuna ek olarak kusunuzun yasi da egitilmeye musaitse bu biraz daha kolay olacaktir
[MENTION=11906]Sedat TELLI[/MENTION]

Kardeşim yaş önemli evet ama kuşun karakteri de önemli bir etken unutmayalım. Ayrıca kuşa gösterilen ilginin zamanı (Açken ödüllendirerek ) ve süresi de çok önemli.:):):)

[MENTION=11906]Sedat TELLI[/MENTION]

Kardeşim yaş önemli evet ama kuşun karakteri de önemli bir etken unutmayalım. Ayrıca kuşa gösterilen ilginin zamanı (Açken ödüllendirerek ) ve süresi de çok önemli.:):):)

Zaten ust yorumlarda karakter meselesine deginildigi icin ayni yorumlari yapmaya gerek yok o yorumlara ek olarak dedim bende fakat ac birakilarak hicbir hayvan biseyleri yaptirmaya zorlanmamali haktir bu

Zaten ust yorumlarda karakter meselesine deginildigi icin ayni yorumlari yapmaya gerek yok o yorumlara ek olarak dedim bende fakat ac birakilarak hicbir hayvan biseyleri yaptirmaya zorlanmamali haktir bu

Kardeşim aynı yorumları yaparak aynı görüşte olduğumuzu belli ediyoruz.:):)

Tabi ki aç bırakılmamalı ( bahsettiğim açlık sadece ödüllendirme olarak ifade edilen açlıktı ) sadece eğitim şeklini söyledim bu kadar hayvan eğitmeni bilim adamı onlarca video çeken insanlar var neden her hareket karşılığında ödül veriyor koşullu eğitime tabi tuttuğu için.

Olum ne atar yapıyorsun :) :):):)

hepinize cok tesekkur ederim galiba kusu satip yenisini alacam

hepinize cok tesekkur ederim galiba kusu satip yenisini alacam
10 günde her şeyin olmasını mı bekliyorsun Ahmet? Öyle kolay olsaydı inan buradaki herkes alıştırırdı. Bu işte ilgi-alaka ve sabır çok önemli. Ne kadar sabredip, ilgi-alakanı eksik etmezsen bir zaman sonra alışma oranı artacaktır. Belki 1 ay, belki de daha fazla. Her kuşun karakteri bir olmaz.

10 günde her şeyin olmasını mı bekliyorsun Ahmet? Öyle kolay olsaydı inan buradaki herkes alıştırırdı. Bu işte ilgi-alaka ve sabır çok önemli. Ne kadar sabredip, ilgi-alakanı eksik etmezsen bir zaman sonra alışma oranı artacaktır. Belki 1 ay, belki de daha fazla. Her kuşun karakteri bir olmaz.

1-2 ay sonra alisacagini bilsem satmam ama buradaki arkadaslarin dedigine gore her kus oksanmayi sevmezmis bunuda basinda belli edermis

Arkadaşlar merhaba,
Bugün bilenlere danışmak için bu platforma üye oldum. Umarım sorunlarım hakkında yardımcı olursunuz. Yavru bir muhabbet kuşu aldım 1 buçuk aylık erkek. Çalışıyorum sabah 9 akşam 7 ama onun haricinde iş dışında gerçekten çok fazla ilgileniyorum konuşuyorum elime alıyorum elime derken parmağımı tünek yapıyorum ama o gelmiyor ben göğsüne iyice yaklaştırıyorum mecburen hayvancık üstüne çıkmak zorunda kalıyor. Alalı çok olmadı 5 gün oldu. Aldığım yerdeki bey bana kuşu elime alıp sevmem gerektiğini bu şekilde alıştıracağımı söyledi 3 defa falan elime aldım avucuma aldım öyle söylendiği için. Sonra araştırmalarım sonucu bunu yapmamın yanlış sonuçlar getireceğini öğrendim haliyle şimdi bana karşı ürkek. ama sorunum şu Akşam eve gittiğimde kafesine yaklaşınca panik yapıyor zor güç yatıştırıyorum şarkılar söyleyerek güzel sözlerle tamam alışıyor evet yine ürkek ama mesela dün elimde tünedi tek ayak uyudu ama ertesi akşam tekrar aynı şey. hergün yeniden başlamak zorunda kalıyorum. Bu normal mi düşünüyorum küçük olduğu için unutuyor akşam zor mu hatırlıyor. Birde ben şarkı söylerken ötüyor bu rahatsız olduğu için mi yoksa hoşuna gittiği için mi. Kuşum bana alışana kadar sorularımla sizi bunaltacağım için şimdiden çok özür dilerim ve cevaplarınız için de teşekkür ederim. :)

Geri