Karadeniz Pet

Lutfen yadımcı olun :)

• Konbuyu başlatan Yasin Ozan Kaya
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Ozan Kaya

Guest
Ben 1 hafta önce bi 1 aylık çekoslovakya muhabbet kuşu aldım.Nasıl en kısa sürede omzuma elime kısaca bana alıştırabilirim lutfen yardım !

Avcundan yem ver kuşu ürkütmeden yap bunu elini kafese koyduğunda o görür ztn elini elinden yem yedirerek kuşun güvenini kazanırsın.oyuncaklarından omzuna koy omzuna gelir sürekli konuş onunla aynı kelimeyi tekrarlamaya çalış daha çabuk öğrenir.çok sık kafesinden çıkar ilginizi gördükçe o da size zamanla alışacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aç bırakıp elden yedirmeye karşıyım ama oturduğun odada olsun kafes ve kapısı açık olsun ve bolca sevgi ve ilgi göstermelisin kısa sürede alışacaktır

Arkadasin da dedigi gibi oncelikle asla ac birakmayin.
Bu yolda is kusu mutlu etmekte, sevgi verip ilgi gostermekte bitiyor..
Kafesinden cikartmadan elinizde yem yedirin.
O kafeste oldugunda bile cumle kurun onunla hep iletisim halinde olun..
Duymuyor gibi gorunse bile dinler sizi..
Avuclamayin korkar; parmaginizi gogsune degdirin oraya ciksin..
Kafesini benimsedikce size de guvendikce alisir ancak sabredin bu hemen olmaz
Bir de ev kazalarina vs karsi koruyun, misafir ya da coluk cocuk.varken asla kusu ortada birakmayin..
Ben baska odaya koyuyorum mesela

O biraz da kuşun keyfine kalmış. Uzun zamandır yavrularımdan birini ele alıştırmaya çalışıyordum. Kuşlarımın tamamı ele alışıktır ama bu biraz asi çıktı. Bugün diğerlerinden birini çıkardım severken gördü çıldırdı kafesin kapağını açtım çıktı diğerini kovdu elimden geldi kendi oturdu sabahtan beri büyük aşk yaşıyoruz. Kıskandı galiba. :) Biraz sabır biraz oyun biraz da onun keyfi gerisi gelir zaten. :)

Kusları ac bırakmayın ona ilgi alaka gösterin bu onu zaten size alıstıracaktır.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ama hergun onunla konusmama ragmen elimden nedense korkuyor hergun belirli bi zaman uçuruyorum odada ama bi turlu alışammadı.

Geri