petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lutfen yadımcı olun :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Yasin Ozan Kaya tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin Ozan Kaya

Ben 1 hafta önce bi 1 aylık çekoslovakya muhabbet kuşu aldım.Nasıl en kısa sürede omzuma elime kısaca bana alıştırabilirim lutfen yardım !

2. Merve AKKIŞLA

Avcundan yem ver kuşu ürkütmeden yap bunu elini kafese koyduğunda o görür ztn elini elinden yem yedirerek kuşun güvenini kazanırsın.oyuncaklarından omzuna koy omzuna gelir sürekli konuş onunla aynı kelimeyi tekrarlamaya çalış daha çabuk öğrenir.çok sık kafesinden çıkar ilginizi gördükçe o da size zamanla alışacaktır.

#2 Merve AKKIŞLA, 17 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mart 2014
  3. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    aç bırakıp elden yedirmeye karşıyım ama oturduğun odada olsun kafes ve kapısı açık olsun ve bolca sevgi ve ilgi göstermelisin kısa sürede alışacaktır

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    imzamdaki tatlı kusum gofret konusunu inceleyiniz

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadasin da dedigi gibi oncelikle asla ac birakmayin.
    Bu yolda is kusu mutlu etmekte, sevgi verip ilgi gostermekte bitiyor..
    Kafesinden cikartmadan elinizde yem yedirin.
    O kafeste oldugunda bile cumle kurun onunla hep iletisim halinde olun..
    Duymuyor gibi gorunse bile dinler sizi..
    Avuclamayin korkar; parmaginizi gogsune degdirin oraya ciksin..
    Kafesini benimsedikce size de guvendikce alisir ancak sabredin bu hemen olmaz
    Bir de ev kazalarina vs karsi koruyun, misafir ya da coluk cocuk.varken asla kusu ortada birakmayin..
    Ben baska odaya koyuyorum mesela

6. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    O biraz da kuşun keyfine kalmış. Uzun zamandır yavrularımdan birini ele alıştırmaya çalışıyordum. Kuşlarımın tamamı ele alışıktır ama bu biraz asi çıktı. Bugün diğerlerinden birini çıkardım severken gördü çıldırdı kafesin kapağını açtım çıktı diğerini kovdu elimden geldi kendi oturdu sabahtan beri büyük aşk yaşıyoruz. Kıskandı galiba. :) Biraz sabır biraz oyun biraz da onun keyfi gerisi gelir zaten. :)

7. mehmetdurdabak

mehmetdurdabak New Member

Beğenileri:
    0
    Kusları ac bırakmayın ona ilgi alaka gösterin bu onu zaten size alıstıracaktır.

8. Yasin Ozan Kaya

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ama hergun onunla konusmama ragmen elimden nedense korkuyor hergun belirli bi zaman uçuruyorum odada ama bi turlu alışammadı.

Sayfayı Paylaş