Karadeniz Pet

Lütfen Yardım Edin :( (resimli)

karahindiba

Yeni Üye
Arkadaşlar bu sabah kuşumun gagasının kenarında ya da yanağında kızarıklık gibi birşey gördüm. Herhalde kendi kendine yanağını kaşırken yaralamıştır diye düşünüp üstünde durmadım. Şimdi akşam tekrar baktım sanki et beni gibi birşey var birkaç saatte büyüyüvermiş. Pembemsi bir kızarıklığı var ve kaşınıyor. Bulunduğu yerdeki tüyler hafif açılmış gibi sanki. Ne olabilir? Yarın veterinere götüreceğim ama bulunduğum yerde kanatlı hayvanlardan anlayan bir veteriner olduğunu sanmıyorum :(

dsc_2259.jpg

dsc_2263.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Hiç kimse bir şey demeyecek mi lütfen? :(

Son düzenleme:
teramicyn krem sur gunde 1 kere

herturlu yara icin enfeksiyonu onler mikrop oldurur.. intihap gecirir... kisaca iyi bir krem

Geçmiş olsun öncelikle.Mantara benziyor.En iyisini veteriner bilir ama eğer mantarsa ilacı petshoplarda da satılıyor ve çok iyi geliyor.Kaşıntı deyince mantardan Şüphelendim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eğer mantar ise ya vazelin sürün vazelin çok etki etmezse petshoptan mantar kremi alın

Geçmiş olsun öncelikle.Mantara benziyor.En iyisini veteriner bilir ama eğer mantarsa ilacı petshoplarda da satılıyor ve çok iyi geliyor.Kaşıntı deyince mantardan Şüphelendim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cevabınız için teşekkürler :) İnternetten mantarın resimlerine baktım, çoğu resimdeki kuşların gagaları ve gözlerinin etrafı pul pul olmuş ama benim kuşumda pul pul bir durum yok et beni büyüklüğünde pembe şişlik var ve şişliğin etrafı kızarmış gibi. Birde aklıma gelen bir şey daha var kuşum sanki ayağını sürekli bir sallama kaşıma silkeleme ihtiyacı duyuyor, bu mantar olabilir mi?

Bulunduğum yerde veterinerler hep büyükbaş hayvanlara bakıyor, kuşlara bakan bir veteriner bilmiyorum ama götüreceğim

Son düzenleme:
mantara vikis surulur 24 saat sonra gecer tabi ilerlememisse

eğer mantar ise ya vazelin sürün vazelin çok etki etmezse petshoptan mantar kremi alın

Teşekkürler :) Ayrıca kuşum sürekli ayağını silkeleme ve gagasıyla kaşıma ihtiyacı güdüyor. Mantar ise bununla alakalı olabilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

mantara vikis surulur 24 saat sonra gecer tabi ilerlememisse

Teşekkürler tekrar :) Ama kendi kendime mantar mı değil mi emin olamıyorum. Yukarıda diğer üyelere de yazdığım cevaplardaki bir durum da var ayrıca. Ayağındaki şey mantar olduğuna işaret eder mi?

olabilir ayagina vikis sur iyice sonra korkma ama gagadakine bise diyemem ilk defa gordum et beni gibimi kanamami olmus eger et beniyse kalacak ole ama dikkat et kanatmasin kanatirsa tremicyn sur

en iyisi veteriner bulmanız

Mantara en iyi gelen krem troysd'dur.Kendi kusumdan ornek veriyorum ceresi ve kafasnda mantar vardi.2 gunde sonuc aldim.Eczaneden oksijenli su ge troysd merhem al.Oksijenli suya kulak kurdanini batir temizle once mantsr olan kismi.Sonra gunde 2 kere kullan kremi.Her ihtimale karsi ayaklarada sur kremi.Cunku kasinacak cok.Ama mantara cok iyi gelen krem asla pisman olmazsn.

Son düzenleme:
Geri