petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Harun Duran tarafından 11 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Harun Duran
    Gizli

bu işe hobi olarak yeni başlayanlardanım 2 çift elim de hint bülbülü var ama dişimi erkekmi şüphelerim var

#1 Harun Duran, 11 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Aralık 2013
  2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    Kolaydır.Erkek ve dişi arasında birçok farklılıklar vardır.Erkeklerin gagaları kıpkırmızı olur,dişilerde ise bu renk turuncuya çalar.Bununla beraber erkeklerde görülen bazı karakteristik tüyler vardır.(düz renkli mutasyonlar gibi bazı mutasyon erkeklerde bu tüyler olmayabilir,böyle bir durumda diğer farklılıklar gözlemlenmelidir)Yanaklarda sarı halkalar,göğüs üzerinde siyah lekeler ve zebra deseni gibi çizgiler,kanat altlarında kırmızı çizgiler şeklindedir bu tüyler.Dişilerde bu gibi izlere rastlayamazsınız.Ayrıca dişiler sadece basit ciklemeler halinde öterken erkeklerin kendilerine özgü gırtlaktan çıkardıkları vıcırdanmaya benzer ötüşleri vardır.Sayfanın başında bir erkek ve dişiyi birlikte görüyorsunuz.

3. Harun Duran
    Gizli

foto nasıl yüklüyoruz

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
  5. Harun Duran
    Gizli

[​IMG][/url][/IMG] emin olmadığım çift bu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

[​IMG][/url][/IMG] buda diğer çiftim

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    ilk resimde de soldaki erkek gibi görünüyor.paylaştığım bilgiye bakarak.kuşu elinize alıpta dikkatli bakarsanız.daha iyi anlarsınız resimler hem net değil,hemde uzak

7. Harun Duran
    Gizli

Konuyu şu şeklde açıklık getireyim bi abiden 1 çift istemiştim bunların 4 dü aynı kafesteydiler yumrtaları vardı hangisinin bilemedik 4 dünü verdi bilen bi arakdaşa söyledim ayrmamı önerdi ve yumrtaları atmamı bende dediğini yaptım ama doğru şeklde ayrdımmı bilmiyorum

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence doğru görünüyor

9. Harun Duran
    Gizli

yuvaya sadece uyumak için giriyolar ve kafesleri yan yana olduğundan bir birlerinin kafesine girmeye çalşıyolar bunlar normalmidir ve tekrara yumurtlması için nabmalıyım

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    birbirilerini görünce tabikide yanaşma olacaktır.üreme hakkında google amcaya başvurmanı,tavsiye ederim.burada çok fazla bülbülden anlayan yok,bende dahil.ama mesajın boş kalmasın diye birkaç parça araştırmayla cevap vermeye çalıştım

11. Harun Duran
    Gizli

teşkkrler saolun

Sayfayı Paylaş