Karadeniz Pet

Lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Harun Duran
  • Başlangıç tarihi
H

Harun Duran

Guest
bu işe hobi olarak yeni başlayanlardanım 2 çift elim de hint bülbülü var ama dişimi erkekmi şüphelerim var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kolaydır.Erkek ve dişi arasında birçok farklılıklar vardır.Erkeklerin gagaları kıpkırmızı olur,dişilerde ise bu renk turuncuya çalar.Bununla beraber erkeklerde görülen bazı karakteristik tüyler vardır.(düz renkli mutasyonlar gibi bazı mutasyon erkeklerde bu tüyler olmayabilir,böyle bir durumda diğer farklılıklar gözlemlenmelidir)Yanaklarda sarı halkalar,göğüs üzerinde siyah lekeler ve zebra deseni gibi çizgiler,kanat altlarında kırmızı çizgiler şeklindedir bu tüyler.Dişilerde bu gibi izlere rastlayamazsınız.Ayrıca dişiler sadece basit ciklemeler halinde öterken erkeklerin kendilerine özgü gırtlaktan çıkardıkları vıcırdanmaya benzer ötüşleri vardır.Sayfanın başında bir erkek ve dişiyi birlikte görüyorsunuz.

vdpq6.jpg

vdpr9.jpg

vdpxw.jpg
[/url][/IMG] emin olmadığım çift bu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

vdpz8.jpg
[/url][/IMG] buda diğer çiftim

ilk resimde de soldaki erkek gibi görünüyor.paylaştığım bilgiye bakarak.kuşu elinize alıpta dikkatli bakarsanız.daha iyi anlarsınız resimler hem net değil,hemde uzak

Konuyu şu şeklde açıklık getireyim bi abiden 1 çift istemiştim bunların 4 dü aynı kafesteydiler yumrtaları vardı hangisinin bilemedik 4 dünü verdi bilen bi arakdaşa söyledim ayrmamı önerdi ve yumrtaları atmamı bende dediğini yaptım ama doğru şeklde ayrdımmı bilmiyorum

yuvaya sadece uyumak için giriyolar ve kafesleri yan yana olduğundan bir birlerinin kafesine girmeye çalşıyolar bunlar normalmidir ve tekrara yumurtlması için nabmalıyım

birbirilerini görünce tabikide yanaşma olacaktır.üreme hakkında google amcaya başvurmanı,tavsiye ederim.burada çok fazla bülbülden anlayan yok,bende dahil.ama mesajın boş kalmasın diye birkaç parça araştırmayla cevap vermeye çalıştım

Geri