petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şevval MERAL tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Şevval MERAL

Kuşum maviş 1 hafta önce yükseğe uçamama gibi belirtiler vermeye başladı, konu açmama rağmen doğru dürüst cevap alamadım. şimdi ise kuşum sadece 10cm yükselebiliyor kanatlarını açıp baktım kanama vs şeyler yok ve bu aralar çok halsiz lütfen yardım edin eşine de gagasıyla vuruyor hep. 1 ay önce yani bunlar olmadan önce çok kötü sırıyordu sonra bu oldu, bu ay sınav haftası olduğu için pek kafesten çıkamadılar 3günde bir saldım, bugün de 3. gün, yerde çırpınıp durdu kafese çıkabilmek için. bende parmağıma alıp koydum. veterinere gidicem yarın veya pazar günü ama onun dışında şimdi yapabilecek bişey var mı sizce her geçen gün durumu daha kötü oluo 1 hafta önce bu kadar kötü değildi :( yardım edin ne yapmalıyım??

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    Bence gözler gördüğünüz birşey yoksa veterinere götürün derim çünki solunum yolları hastalıgı olabilir aşırı yaglanma olabilir astım olabilir araştırmak gerekir.

3. Şevval MERAL

teşekkür ederim araştırdım o tür sorunlar bulamadım araştırmaya devam ediyorum başka fikri olan var mı??

4. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    herhangi bi çarpma falan oldu mu ?

5. Şevval MERAL

hayır olmadı ama uçamamaya başlayınca biyerlereçarptı şuan kafesine koydum

6. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Çarpmanın etkisiyle ağırlaşmış olabilir var olan sorun. Sorun muhtemelen kanatlarda ama tahminimce hayvanca güçsüz kalmış kendi bedenini kaldıramıyor olabilir siz ona bol bol mama yapın ve vitamin takviyesinide eksik etmeyin. Eğer mümkünse fotoğraf yükeleyebilir misiniz? kafes temizliğini sık sık mümkünse hergün yapın. Banyoluk varsa bide banyo yaparsa hayvan kendini toparlar biraz.

7. Şevval MERAL

mama yaptım suyunada vitam inkattım ama sadece su içiyor :( :(

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    resmını görebılırmıyız kuşun ?

9. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Siz ona bide güzel mama hazırlayın. Banyosunu falanda yapsın toparlar kendini biraz umarı . Geçmiş olsun

10. Şevval MERAL

şimdi veterinere gidicez yardımlarınız için çok teşekkür ederim

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    inşallah toparlar kısa zamanda..

12. Şevval MERAL

Gagasinda mantar varmis buda ucmasini engelliyormus vitamin verdi suyuna, bir de haftada bir ensesine ilac damlaticam insallah iyilesir :( hepinize tesekkur ederim yorumlar icin...

13. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Tüy Değişimi Vs?

14. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Mantar uçmasına engel olmaz , eğer resim koysaydınız buradaki arkadaşlar mantar olup olmadığını söylerlerdi, ayrıca mantar vitaminle yada parazit ilacı ile geçmez.

Sayfayı Paylaş