Karadeniz Pet

Lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Şevval MERAL
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şevval MERAL

Guest
Kuşum maviş 1 hafta önce yükseğe uçamama gibi belirtiler vermeye başladı, konu açmama rağmen doğru dürüst cevap alamadım. şimdi ise kuşum sadece 10cm yükselebiliyor kanatlarını açıp baktım kanama vs şeyler yok ve bu aralar çok halsiz lütfen yardım edin eşine de gagasıyla vuruyor hep. 1 ay önce yani bunlar olmadan önce çok kötü sırıyordu sonra bu oldu, bu ay sınav haftası olduğu için pek kafesten çıkamadılar 3günde bir saldım, bugün de 3. gün, yerde çırpınıp durdu kafese çıkabilmek için. bende parmağıma alıp koydum. veterinere gidicem yarın veya pazar günü ama onun dışında şimdi yapabilecek bişey var mı sizce her geçen gün durumu daha kötü oluo 1 hafta önce bu kadar kötü değildi :( yardım edin ne yapmalıyım??

Bence gözler gördüğünüz birşey yoksa veterinere götürün derim çünki solunum yolları hastalıgı olabilir aşırı yaglanma olabilir astım olabilir araştırmak gerekir.

teşekkür ederim araştırdım o tür sorunlar bulamadım araştırmaya devam ediyorum başka fikri olan var mı??

herhangi bi çarpma falan oldu mu ?

hayır olmadı ama uçamamaya başlayınca biyerlereçarptı şuan kafesine koydum

hayır olmadı ama uçamamaya başlayınca biyerlereçarptı şuan kafesine koydum

Çarpmanın etkisiyle ağırlaşmış olabilir var olan sorun. Sorun muhtemelen kanatlarda ama tahminimce hayvanca güçsüz kalmış kendi bedenini kaldıramıyor olabilir siz ona bol bol mama yapın ve vitamin takviyesinide eksik etmeyin. Eğer mümkünse fotoğraf yükeleyebilir misiniz? kafes temizliğini sık sık mümkünse hergün yapın. Banyoluk varsa bide banyo yaparsa hayvan kendini toparlar biraz.

mama yaptım suyunada vitam inkattım ama sadece su içiyor :( :(

şimdi veterinere gidicez yardımlarınız için çok teşekkür ederim

inşallah toparlar kısa zamanda..

Gagasinda mantar varmis buda ucmasini engelliyormus vitamin verdi suyuna, bir de haftada bir ensesine ilac damlaticam insallah iyilesir :( hepinize tesekkur ederim yorumlar icin...

Tüy Değişimi Vs?

Mantar uçmasına engel olmaz , eğer resim koysaydınız buradaki arkadaşlar mantar olup olmadığını söylerlerdi, ayrıca mantar vitaminle yada parazit ilacı ile geçmez.

Geri