petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Uğurlu tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Mert Uğurlu
    Gizli

Merhaba arkadaşlar benim kuşum yaklaşık olarak 4 aylığa yakın benim problemim kuşun korkması kuşu 5 gün önce verdiler onun bulunduğu odaya girip kafese yaklastıgımda korkuyordu simdiki korkusu kafesi acınca korkması napmam gerekiyor kuş erkek bana alısmasını istiyorum

#1 Mert Uğurlu, 11 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ekim 2014
  2. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Korkar güvenini kazanmanız lazım normal bir durum. Kafesin içindeki yemlikleri 3 4 saat çıkarın daha sonra elinizle yem uzatın kafesin içinde korkup kaçacaktır ama gelip yer en sonunda

3. Mert Uğurlu
    Gizli

Yarın deneyeceğim umarım alışır

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Korkuyor diye kuşunuzun yanından uzaklaşmayı hemen. Aksine yanında kalarak korkusunu azalırsınız. YAvaş yavaş mesafeleri azaltın. Eliniz önce kafes dışından gösterin sonra kafese eliniz sokarak gelmesini sağlayın. Yazıyı okumanızı tavsiye ederim. kpapagan

5. Mert Uğurlu
    Gizli

Ne yapsam alışmıyor başka türlü alıştıramammı ?

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zamanla olacak işler bunlar. Kişini becerisine tecrübesine göre iki günde eğitilir 2 ayda da. Vazgeçerseniz hiçbir kuşu eğitemezsiniz

Sayfayı Paylaş