Karadeniz Pet

Lütfen yardim edin :(

Mert Yildirim

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar ben 2 senedir ciftlesmelerini bekledim ve en sonunda ciftlesdiler ama yumurtalarinin hepsini erkek kus kirdi ve yedi ne yapmam lazim yardim edin lutfen :(

selam .

kardeşim kuşları değiştireceksin hem dişiyi hem erkeği ... dişi değiştireceksin yumurtalarına sahip olmadığı için. genelde hangi dişi olursa olsun erkeği döver perişan eder değil yuvaya sokmak kafes içinde kan revan bırakarak öldürür bile. erkeğin dişiyi dövdüğü ancak yavru dişi yetişkin erkeklerde görünmüştür. bu genelde böyledir. dişilerin gagası çok kuvvetlidir ısırdığında koparır bile. doğada ağaç gövdelerini gagalarıyla oyup yuva yaparlar. erkek değiştireceksin yumurtaları yemeği huy edindiği için. bu arada eğer ki sen dişi yumurtlamaya başladığında hala kuvvet üretim mamasını vermeye devam ettiysen erkek çiftleşmek isteyeceğinden dişiyi yuvada yatırmaz yumurtaları yer ki dişi dışarı çısın yuvada yatmasın çiftleşsin. bu durumda dişiyi yumurtalardan kıskanır. iki sene az bir zaman değil. genelde uyumlu çiftler yavru vermeye başladıklarında 3 ayda bir kuluçkaya yatarlar. yeterki ilk sefer bir kere olsun yavru almayı başarabilelim.
kolay gelsin.

Ben simdi talas koydum yuvaya bi 3 ay beklesem belki yapmazlar eger degistirmeye kalksam yapamam cunku almanyada kus degistirilmiyor :S

o da olur. dişiyle anlaşan bir erkek alırsan şansını denersin. alacağın erkek renk olarak parçalı olsun. kuşların resmi olsaydı daha iyi olurdu

5 dk bklermısın atım foto

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:32 --

UZ50.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:41 --

iste bunlar

aynı durum bende de oldu değiştirmedim kuşçuya sordum ilk kuluçkada genelde erkek kuşlar eşlerini yumurtadan kıskanır dedi o yüzden kırmıştır dedi..zamanla dişi cadılığını göstericektir ayırma kuşları

kerdeşim dişi kuşun çok kızışmış o kalsın erkek kuşu değiştir. dişi kuş şuan için hangi erkek olursa olsun anlaşır. orjinal yeşil renk erkek almanı öneririm. yalnız erkek kuş yaşında ve kızışmış olsun. yumurtaları erkek kuşun yediğini nereden biliyorsun. dişi yemiş olmasın.

genelde ilk kuluçkada 4 ya da 6 yumurta yaparlar ilk yumurta boştur ikinci yumurta bir ihtimal boştur onları yerler ama 3 / 4 / 5 /6 yı yemezler , kaç yumurta yapmıştı

5 :( 1 Bucuk hafta vardi cikmalarina bakdim yumurtanin icinde saten kan vardi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:00 --

Sunu Sormak istiyorum sadece acaba ilk yumurta yapdiklari icin acemi olduklari icin yapmis olamazlarmi belki 2 cide duzgun cikabilir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

VE Simdi icine talas koydum ne olur ne olmaz diye o talasada 1 aya alisir saten ciftlesmeleri 3 ay surer :S

5 yumurta bayağı çok bir rakam yeniden yumurtladığında onları yeme ihtimali yine yüksek istersen bir şans daha ver. ayırmanı istemem ama yavru alma güzelliğini yaşamak istiyorsan ayırmak için seçim senin. tihminen 45 gün sonra tekrar çiftleşmeye başlar. bu arada yumurtladığında eğer ki yuvalığı ve kuşu çok rahatsız ederseniz yumurtaları ellerseniz kuş strese girer yumurtladığı yuvalığı güvensiz bulup yumurtaları kafesin zeminine başka yere taşımak ister işte o zaman da yumurtalar kırılır ve kırılan yumurtayı da yemesi normal. ama içinde yavrusu olan yumurtayı zaten kırmaz yemez. kuşları rahatsız etmeyin . kafesin yeri konumu çok önemli ve tünek düzeni önemli.

Geri