Karadeniz Pet

Lütfen Yardım! Felç mi oldu?

• Konbuyu başlatan Ece çebi
  • Başlangıç tarihi
E

Ece çebi

Guest
Şımarık dişi 2 yaşında. Üç gün önce hapşırıyordu. Hafif soğuk almış gibiydi. Antibakteriyel verdik. Iyiydi. Dün banyoda saat 11 de silikon yapıldı. Şımarık ayrı odadaydı. Akşam 8-9 gibi banyonun yanındaki odaya geldi. Koku azdı. Sabah kalktığımızda bir ayağı bükük ayaklarına basamıyor. Yemesi iyi. Vitamin verdik. Su zoraki içirdik Yaklaşınca kızıp ses çıkarıyor ama başka ses yok. 3-4 metre uçtu. Ara ara Kanatlarını açıp kapıyor. Silikondan zehirlenmiş olabileceği söylendi. Kuşlar ilgili veteriner bulamadık. Ne yapacağımız şaşırdık. Yardımcı olabilirmisiniz?!?!?:eek::( Şımarık özellikle annemin canı. Annemin ağlamaktan gözleri şişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Söylediğiniz gibi az bir miktar silikon kokusu birşey yapmaz yoğun koku olmadıkça resim koyma ihtimaliniz varsa resim ekleyin öyle bakalım felç genelde kanatlarıda etkiler ayağını kontrol edin belki yarası filan olabilir

Ayağı incinmiş olabilir felçlik bir durum yoktur inşallah. Ayağını tam olarak nasıl tutuyor resimde görebilirsek daha fazla yardımcı olabiliriz

Felç mi oldu? İyileşir mi?

Şımarık dişi 2 yaşında. Üç gün önce hapşırıyordu. Hafif soğuk almış gibiydi. Antibakteriyel verdik. Iyiydi. Dün banyoda saat 11 de silikon yapıldı. Şımarık ayrı odadaydı. Akşam 8-9 gibi banyonun yanındaki odaya geldi. Koku azdı. Sabah kalktığımızda bir ayağı bükük ayaklarına basamıyor. Yemesi iyi. Vitamin verdik. Su zoraki içirdik Yaklaşınca kızıp ses çıkarıyor ama başka ses yok. 3-4 metre uçtu. Ara ara Kanatlarını açıp kapıyor. Silikondan zehirlenmiş olabileceği söylendi. Kuşlar ilgili veteriner bulamadık. Ne yapacağımız şaşırdık. Yardımcı olabilirmisiniz?!?!?:eek::( Şımarık özellikle annemin canı. Annemin ağlamaktan gözleri şişti.

Bugün diğer ayağında aynı şekle geldi. Uçabiliyor ama kısa mesafe. Yemesi iyi ilaç içiyor. Su zorla veriliyor. Resmide böyle. Sağdan soldan dayanınca durabiliyor. Ili ayağı iki yanda duruyor.

tjypv.jpg

tjyx6.jpg

Popo kısmını kontrol edin kızgınlık yumurtası tıkanmış olmasın?

Kuş birşeyde zorlanıyor o kesinde iyi bak popo kısmına kızgınlık yumurtasıda olabilir kabız v.s

Dün 4-5 kez oldukça büyük dışkılama yaptı
Evde ufak tadilat vardı Saat 15 gibi evde yine silikon yapılmış. Gece koku vardı

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam popoya bak elle sertlik varsa yumurta vardır ve büyük ihtimalla tikanmistir eğer öyleyse veterinere götür

bana poposu şiş geldi acaba onu çıkarmak için kendinimi sıkıyor bi bak bakalım poposuna şişlik varsa biraz parmagındala yag degdir kibarca ovala

Dışkılama 4-5 kez ortası beyaz kenar kara. Dışkı normalden daha da büyük. Popo temiz. Sağ ayağını uzatmaya çalışıyor.
Sorunumuz şu ki Bursa'da veterinerim fakülte dışında kuşlar ilgilenen veteriner bulamadık. Çevremizde belki 10 tane veteriner var sadece kedi köpek bakıyoruz diyorlar. fakülteyede gidemiyoruz tatil

arkadaşım bu genel bi sıkıntı çogu veterinerler bu tür hayvanlardan pek bi anlamıyor inşallah kotu bişi yoktur sen bi gözlemle bakıyım yuvalık tak bakalım girecekmi dedigimiz gibi kızgınlık yumurtası atabilir Allahdan şifalar.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bir veteriner sağolsun yardım etti. Çünkü gittikçe kötüleşiyordu. Bu bilgiyi özellikle paylaşmak istedim. Annem ballı çubuk ve yeni bir yem almış. Bunu da veteriner sorunca anladık. Yeni aldıkları ağır gelmiş ve bu hale gelmiş. Şimdi ilaç tedavisinde bir ayağı açıldı. Diğeri biraz daha iyi. Uzun mesafe uçuyor aynı uçak gibi göğüs üstü iniyor. Yuvarlanıp yürüyor İnşallah tamamen iyi olacak
Herkese sağlıklı mutlu huzurlu bayramlar dilerim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bir veteriner sağolsun yardım etti. Çünkü gittikçe kötüleşiyordu. Bu bilgiyi özellikle paylaşmak istedim. Annem ballı çubuk ve yeni bir yem almış. Bunu da veteriner sorunca anladık. Yeni aldıkları ağır gelmiş ve bu hale gelmiş. Şimdi ilaç tedavisinde bir ayağı açıldı. Diğeri biraz daha iyi. Uzun mesafe uçuyor aynı uçak gibi göğüs üstü iniyor. Yuvarlanıp yürüyor İnşallah tamamen iyi olacak
Herkese sağlıklı mutlu huzurlu bayramlar dilerim.

geçmiş olsun ilacın ismini öğrenebilirmiyiz

Şımarığın son durumunu sizinle paylaşmak istedim. Veteriner , Buzolaptan şırıngaya çekip ilaç vermişti. Üç- dört kez verebildik. Bayağı iyiydi. Ayakları düzelmişti. İlaç yetmedi. Veterinere ancak bugün tekrar ulaşabildik. Bu bir buçuk günde daha kötüleşti. Tatil olmasaydı kurtulmuştu. Şimdi Yemleri kusuyor. Su içmiyor. Veteriner bugün bir sıvı vermiş. Solunum demiş. Ama iyi değil. Kurtulmayabilir demiş. Ne Bayram geçirdik ama. Allah daha büyük acılar vermesin.
İlaçları büyük şişelerden az dozajda verdiği için isimlerini bilmiyoruz. Onu böyle görüp birşey yapamamak en kötüsü içim açıyor.

Şımarığın son durumunu sizinle paylaşmak istedim. Veteriner , Buzolaptan şırıngaya çekip ilaç vermişti. Üç- dört kez verebildik. Bayağı iyiydi. Ayakları düzelmişti. İlaç yetmedi. Veterinere ancak bugün tekrar ulaşabildik. Bu bir buçuk günde daha kötüleşti. Tatil olmasaydı kurtulmuştu. Şimdi Yemleri kusuyor. Su içmiyor. Veteriner bugün bir sıvı vermiş. Solunum demiş. Ama iyi değil. Kurtulmayabilir demiş. Ne Bayram geçirdik ama. Allah daha büyük acılar vermesin.
İlaçları büyük şişelerden az dozajda verdiği için isimlerini bilmiyoruz. Onu böyle görüp birşey yapamamak en kötüsü içim açıyor.

Cok cok gecmis olsun sizinde dediginiz gibi sadece fakulte bakiyor bi gece bizee aramistik.insallah bu sirin kurtulurr

Kıyamam ya.gecmiş olsun.umarim saglıgına kavuşur

Geri