Karadeniz Pet

Lutfen yardim kafam karisik?

• Konbuyu başlatan uzman146
  • Başlangıç tarihi
U

uzman146

Guest
Oncelikle yardimda bulunan tum herkese ccok tsk ederim. Arkadaşlar yaklasin 4-5 gun once bir cift muhabbet kusu aldim. Aldigim yerde kuslarimi ciftlesirken gordum. Eve geleli 1 hafta olacak ama disi hala erkekden kaciyor. Aceba tek cift kaldiklari icinmi boyle yoksa daha zamanami ihtiyac var? Birde bu aksam kafesten ciktilar biraz kargasa oldu zor girdirdim disi bi kac yere çarptı ileride bi soruna yol acarmi bu olay saygilarimla.

aldığınız yere sordunuzmu daha önce yavru alındımı diye..çiftleşirken gördüyseniz olumlu durum eş tutmuşlar...yeni ortama alışmalarını bekleyin..genelde eş tutma ve kuluçka durumunda kuşların salınmaması söylenir ben tam tersini yapıyorum kuluçkada yumurtadaki kuşu uçurduğum oluyor hareket etmeleri her zaman iyidir....

Tesekkur ederim. Aldigim adam pek tutarli konusmuyodu genel olarak ama 50 cift uretim yapan biriydi. Disi kus uçmasını bilmiyor pek o yuzden kötü oldu biraz sanki

Arkadaş, amacın kuşları eşleyip üretim yapmaksa, dışarı salmaman gerek.
Kafesi çok fazla girilmeyen bir odaya ve 1m.'den yüksek bir yere koyarsan iyi olur.
Ortama ve kafese alışsınlar, eş kuşlar anlaşıldığı kadarıyla 1 aya varmaz yumurta alırsın.
Hayırlı üretimler olsun, güle güle besleyin.

Hocam birde yavru almak icin en az iki cift beslenmeliymis , bi4birini tetiklemesi acisindan . B3n pek ihtimal vermedim ama dogrulugu varmidir ben bu sekildede alabilirmiyim. Juslarin odasi tipki dediginiz ozellikte

Hocam birde yavru almak icin en az iki cift beslenmeliymis , bi4birini tetiklemesi acisindan . B3n pek ihtimal vermedim ama dogrulugu varmidir ben bu sekildede alabilirmiyim. Juslarin odasi tipki dediginiz ozellikte

Öncelikle yeni çiftiniz hayırlı olsun.. Evet dediğiniz şey doğru. Muhabbet kuşları doğada sürü halinde yaşayan hayvanlardır. Aslında diğer kuşlardan kuvvet bulurlar yalnızlık çekmezler. Ama 1 çift ile de üretim yapabilirsiniz tabiki mümkündür. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abimizinde dediği gibi kuşları kafesinden çıkarmayın ve onlara ortama alışmaları için zaman tanıyın. Kesinlikle rahatsız etmeyin. Yumurtlama olursa dahi yuvalığı sık sık açmayın. Dişi yumurtaları kırabilir veyahutta sık sık açmanızdan dolayı üzerinde yeteri kadar yatıp ısı ortamı oluşturamaz ve yumurtalar soğuyabilir. Bu da istemediğimiz bir olay.. Herşey zamanla.. Bırakın onların arasında olan şeye biz karışmayalım.. Hayırlı üretimler hayırlı geceler..

Geri