Karadeniz Pet

Lütfen Yardım. Muhabbet Kuşum Sürünüyor-Ayaklarını Kullanamıyor.

bkocakurt

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1 aylık muhabbet kuşum var arkadaşım anne ve babası bakmadığını söyleyerek bana verdi. bende şırınga ile onu besliyorum. ama bugünden itibaren kuşum sürünerek hareket ediyor ayaklarını hiç kullanmıyor gagasıyla kendini itiyor. Lütfen yardımcı olun.

Bende 1 aylik yeni yeme dusmus bir kus almistim ayni anlattigin gibiydi sonra ayaga kalkti ama yem basti bacak yuruyo bi anatomuk bozuklugu var..

Fotoğraf yuklerseniz usta arkadaşlar daha kolay yardımcı olabilirler

qBG6l3.png

buyrun arkadaşlar resim

Geçmiş olsun daha önce kullanıyormuydu? Yem kırmayı öğrense iyi olurdu

ayağı ezilmiş yada bir yere takıp kırılmış gibi , bence vakit kaybetmeden veterine götürmelisiniz.

bulunduğum yer çok küçük burdaki veterinerler sadece koyun inekten anlıyor. :(

Ceryanda kalma ihtimali var mı soğuk yemiş olabilir mi ?

Geçmiş olsun veterinere gitmeli kesinlikle Nerede yaşıyorsunuz belki biri çıkar yardimci olur

Selamlar.Yani bu kuşu arkadaşınız aldığında bu şekilde değildi demi.Yani yeni olan birşeyse.Felç olma veya eklem yerinden çıkma yada kırılma olabilir.En iyi çözüm bir veteriner yada çevrenizde üretim yapan kuşlardan anlayan biri.

Keşke almasaydiniz anne degilsede baba beslerdi muhtemelen yetersiz besleniyor ve direnci kalmadı inşaallah atlatir bu zamanı mamasini aksatmayin

Ben anne babanın bakmadığını sonradan okudum.Kuşta çok büyük ihtimalle Çarpık Bacak Sendromu oluşmuş.Can sıkmamak gerek.En güvenilir tedavi Ayaklara kelepçe takmaktır onuda https://www.facebook.com/tuncay.gecu?fref=ts Facebook'tan bu abimiz satıyor.Fazla gecikmeden tedaviye başlarsanız tedavi 1 hafta içinde cevap verecektir.Ayaklarında kelepçe takıldıktan sonra kelepçe çıkana kadar siz elle besleyeceksiniz.Düzelir ama gecikmeyin fazla.

çok teşekkür ederim yorumlarınız için. çarpık bacak olduğunu düşünmüyorum çünkü bacakları tam karşıya bakacak şekilde duruyor ters çevirdiğimde çok hafif kımıldatmaya kendini iterken destek almaya başladı. şunu farkettim ayağı resimdeki gibi dışarı doğru açık onu normal oturuş pozisyonuna getırır gıbı ıcerı doğru ıttırırken hafıf hafıf esneme hareketı gıbı düşünün zor hareket ediyor sanki kaslar kasılmış gibi

mama konusunda ise bebelac ile besliyorum toz olanından.

Zaten çarpık bacak dediğimiz şey kuşun veya civcivin iki ayağınında paralel olarak yanlara açılmasıdır.Aynı resimde görüldüğü gibi.
Genelde tüm kanatlılarda görülüyor ve tedaviside mevcut.İstediğiniz veterinere gidin bu kuşta çarpık bacak sendromu mevcut.
Kuş yaşlı veya herhangi biryerden düşmüş olsaydı veya ayağa bir darbe almış olsaydı derdimki kırık veya felçli.
Yalnız ben bunun gibi birçok kuşu ve civcivimi tedavi ettiğim için biliyorum.Yinede sizin bileceğiniz iş.

Bende Yüksel Bulut gibi düşündüm ilk başta sonra siz eminsiniz diye demedim çarpık bacaklığı. Daha öncesinde yürüyormuydu?

Geri