petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen Yardım. Muhabbet Kuşum Sürünüyor-Ayaklarını Kullanamıyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bkocakurt tarafından 20 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar 1 aylık muhabbet kuşum var arkadaşım anne ve babası bakmadığını söyleyerek bana verdi. bende şırınga ile onu besliyorum. ama bugünden itibaren kuşum sürünerek hareket ediyor ayaklarını hiç kullanmıyor gagasıyla kendini itiyor. Lütfen yardımcı olun.

2. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bende 1 aylik yeni yeme dusmus bir kus almistim ayni anlattigin gibiydi sonra ayaga kalkti ama yem basti bacak yuruyo bi anatomuk bozuklugu var..

3. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    Fotoğraf yuklerseniz usta arkadaşlar daha kolay yardımcı olabilirler

4. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    buyrun arkadaşlar resim

5. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Geçmiş olsun daha önce kullanıyormuydu? Yem kırmayı öğrense iyi olurdu

6. KerkenezZ

KerkenezZ New Member

Beğenileri:
    7
    ayağı ezilmiş yada bir yere takıp kırılmış gibi , bence vakit kaybetmeden veterine götürmelisiniz.

7. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    bulunduğum yer çok küçük burdaki veterinerler sadece koyun inekten anlıyor. :(

8. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    Ceryanda kalma ihtimali var mı soğuk yemiş olabilir mi ?

9. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    evet kalmış olabilir.

10. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    74
    Geçmiş olsun veterinere gitmeli kesinlikle Nerede yaşıyorsunuz belki biri çıkar yardimci olur

11. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Selamlar.Yani bu kuşu arkadaşınız aldığında bu şekilde değildi demi.Yani yeni olan birşeyse.Felç olma veya eklem yerinden çıkma yada kırılma olabilir.En iyi çözüm bir veteriner yada çevrenizde üretim yapan kuşlardan anlayan biri.

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Keşke almasaydiniz anne degilsede baba beslerdi muhtemelen yetersiz besleniyor ve direnci kalmadı inşaallah atlatir bu zamanı mamasini aksatmayin

13. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Ben anne babanın bakmadığını sonradan okudum.Kuşta çok büyük ihtimalle Çarpık Bacak Sendromu oluşmuş.Can sıkmamak gerek.En güvenilir tedavi Ayaklara kelepçe takmaktır onuda https://www.facebook.com/tuncay.gecu?fref=ts Facebook'tan bu abimiz satıyor.Fazla gecikmeden tedaviye başlarsanız tedavi 1 hafta içinde cevap verecektir.Ayaklarında kelepçe takıldıktan sonra kelepçe çıkana kadar siz elle besleyeceksiniz.Düzelir ama gecikmeyin fazla.

14. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için. çarpık bacak olduğunu düşünmüyorum çünkü bacakları tam karşıya bakacak şekilde duruyor ters çevirdiğimde çok hafif kımıldatmaya kendini iterken destek almaya başladı. şunu farkettim ayağı resimdeki gibi dışarı doğru açık onu normal oturuş pozisyonuna getırır gıbı ıcerı doğru ıttırırken hafıf hafıf esneme hareketı gıbı düşünün zor hareket ediyor sanki kaslar kasılmış gibi

15. bkocakurt

bkocakurt New Member

Beğenileri:
    0
    mama konusunda ise bebelac ile besliyorum toz olanından.

16. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Zaten çarpık bacak dediğimiz şey kuşun veya civcivin iki ayağınında paralel olarak yanlara açılmasıdır.Aynı resimde görüldüğü gibi.
    Genelde tüm kanatlılarda görülüyor ve tedaviside mevcut.İstediğiniz veterinere gidin bu kuşta çarpık bacak sendromu mevcut.
    Kuş yaşlı veya herhangi biryerden düşmüş olsaydı veya ayağa bir darbe almış olsaydı derdimki kırık veya felçli.
    Yalnız ben bunun gibi birçok kuşu ve civcivimi tedavi ettiğim için biliyorum.Yinede sizin bileceğiniz iş.

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bende Yüksel Bulut gibi düşündüm ilk başta sonra siz eminsiniz diye demedim çarpık bacaklığı. Daha öncesinde yürüyormuydu?

Sayfayı Paylaş