Karadeniz Pet

Lütfen yardım

• Konbuyu başlatan Paşa01
  • Başlangıç tarihi
P

Paşa01

Guest
Arkadaşlar benim bi kuşum var erkek az önce bayağı bi sinirlendim ona bağırdım çağırdım kafesine falan vurdum bayağı ani hareketler yaptım nedeni ise odanın içinde gezsin her muhabbet kuşu gibi omzumda falan durmasını istiyorum ama omzuma koyar koymaz kaçıyor çamaşır kurutmalığı var ona çıkıyor elektirikli soba var ona çıkıyor ve kuşu aldığım yerde kazıklamışlar heralde beni yavru dediler ama kuşun gagası bayağı mavi ne dersiniz arkadaşlar şimdi ne yapmalıyım lütfen yardım edin bana :/

Eğitim yapamıyorsanız eşe vurmak en mantıklısı bence.

cakir33 hocam peki eşe vurmak için eşin en az kaç aylık olması gerekir

Öncelikle sakin olmalısın çünkü karşındaki insan gibi düşünen bir varlık değil. Yaş olarak büyük ise ve senden önce birileri bakmadıysa dediğin şekilde alışması zor. Ama yinede aşama aşama git. önce kafesin içine elini sok parmağına almaya çalış en az 1 hafta. daha sonra eline bazen marul bazen elma vs. al elini kafesin içine sok yemesini sağla 1 hafta kadar. daha sonra elinden yem yedir sonra dışarı çıkar eline marul vs al gelmesini bekle. gelsin yesin ve bunu öğrensin, sonrası kendi gelir. ama öncelikle sakin ve sabırlı ol.

bu sonuçta kuş senin kadar düşünemez sakin olmalısın vur kır bu iş olmaz sabırlı davranman lazım eğitim vericeksin hemen olucak iş değil bide petsoptan aldığın kuş kesin pakistan cins bi kuştur sinek gibi bi dakika durmaz. forum da yerli üretim yavrular var daha ıyı eğitım verirsin ya eşe at kuşu. yada iade et forum dan al derim

6-7 ay erkek te yanına eş alabilirsin alışma derken 8-9 aylık iken çiftleşebilirler diye düşünüyorum.

Geri