Karadeniz Pet

Lütfen Yardım!!

• Konbuyu başlatan uupppss
  • Başlangıç tarihi
U

uupppss

Guest
Kuşlar hakkında pek bilgim yok..Pek değil hatta hiç yok ama kardeşimin yoğun isteği üzerine bugün bir kuş aldık..kuşta bilezik var "cz" "14"..2014 doğumlu oluyor sanırım..aldığım yerdeki adam 3-4 aylık dedi ama bence çok daha büyük gibi. hatta 1 yaşında gibi geliyor nedense..fikirlerinizi söylerseniz mutlu olurum..olumsuz bir durum varsa yarın gidip değiştirmek isterim...şimdiden teşekkürler..:confused:

2011 doğumlu mavi bilezik 2011 yılında takıldı kuşlara ama bu kuş 3 yaşında gibi durmuyor garip geldi banada hafif gri iris var 1 yaşını geçmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:
2011 doğumlu mavi bilezik 2011 yılında takıldı kuşlara ama bu kuş 3 yaşında gibi durmuyor garip geldi banada hafif gri iris var 1 yaşını geçmiş

bilezikte 14 yazıyor..ben de baktım mavi 2011 ama bilezikte 14 yazıyor kuş bir garip:) teşekkür ederim yine de..başka fikir verecek olan yok mu acaba bu zorlu duruma:eek:

cz bildiğim kadarıyla çekoslavak bilezik, kuş çek, tam anlamadım ama ya kuş yurt dışından getirilmiş ya da kuş çek olduğu için cz bilezik takmışlar, bilezik rengi ile bilezik üzerindeki tarih uyuşmadığı için bilezik sahte diye düşünüyorum, kuş en az 8 aylık.

[MENTION=12310]uupppss[/MENTION] üretim gibi bi amacınız yoksa kuşunuzu değiştirin vede mümkünse gagasında siyahlık olan ve gözünde iris bulunmayan (tamamen siyah göz) erkek bir kuş alın.

PEki yarın gidip değiştireyim mi yoksa gerekmez mi? yani konuşturma, kendimize alıştırma gibi konularda sıkıntı olur mu?

cz çek cumhuriyetinin kodu..ama kus 3-4 aylıktam cok büyük neredeyse yasını almıs bir kus..

[MENTION=12310]uupppss[/MENTION] Değiştirmeden önce biraz araştırma yapında yine büyük bir kuş veya hasta bir kuş vermesinler size. Alacağınız kuşun fotosunu çekip atarsanız buraya yardımcı olan çıkacaktır.

Peki bunlar ortalama ne kadar yaşıyor ki? yani bu dursa bi süre sonra başka bir kuş daha alsam..veya yani ne bileyim duygusal bakıyorum heralde:) yani bu kuş geldi şimdi geri göndermek de sitemiyorum artık neyse ney diyerek kabul etsem dişi erişkin her neyse..hiç mi faydalanamam ben bundan.

Peki bunlar ortalama ne kadar yaşıyor ki? yani bu dursa bi süre sonra başka bir kuş daha alsam..veya yani ne bileyim duygusal bakıyorum heralde:) yani bu kuş geldi şimdi geri göndermek de sitemiyorum artık neyse ney diyerek kabul etsem dişi erişkin her neyse..hiç mi faydalanamam ben bundan.

Üretim konusunda yanına bir eş alırsanız faydalanırsınız. Ama eğitim işi bu saatten sonra zor bu kuş için. Yanına alacağınız kuşta bu kuşla sürekli vakit geçirip sizi pek umursamayacağından onuda eğitmeniz zorlaşacak. Karar sizin ama en temizi yavru erkek alın tek olsun eğitimi kolay olsun başka kuşa alışacağından size alışsın..

[MENTION=12310]uupppss[/MENTION] bence geri vermeyin. Şansı yaver gitmiş ev bulmuş kendine. İlerleyen zamanlarda bir eş alırsınız forumdaki üretici arkadaşlardan kendi yavrunuzu görmüş olursunuz hem de çekirdekten yetiştirirsiniz. Ama geri vermeyin. :)

kuşumu elime aldığım için güvenini kaybettim

satmayın :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
9-10 Aylık erkek. Ayrıca ele alıştırmanız, konusturmanız çok zor olacaktır. Arkadaşların dediği gibi cz çek cumhuriyeti'nin kodu.

Evde oy birliği ile kalmasına karar verildi:) madem şans olmuş glemiş kader dedik dursun dedik.. kardeşimin gözü hep kuşun üstünde..dünden beri ne yem yedi ne su içti diyor..gerçekten de yem kabında hiç kabuk yok..nedendir bu?

Genelde ilk gün pek yiyip içmezler. Siz bir iki gun pek rahatsız etmeyin ortama alışsın. Bu arada kusunuz icin bence o kafes ufak. Geniş bi kafeste daha rahat edecektir hem ikinci bir kuş içinde yeriniz hazır olmuş olur

Geri