Karadeniz Pet

Lütfen yardım

• Konbuyu başlatan kraleren
  • Başlangıç tarihi
K

kraleren

Guest
Konunun daha iyi anlanabilmesi için maddeyle sıralayağım nolur yardımcı olun ne yapacağımı şaşırdım.

-Bir çift muhabbet kuşum var.
-Öncelikler dişi kuşum çok şişko. Ne görse yiyor.Bunun yanında erkek kuşum aşırı zayıf. Çünkü kafese bir kraker falan assam dişi kuşum erkeğe yedirmiyor onu dövüyor. Anlayacağınız erkek kuşum çok zayıf ve ödlek oldu.
-Erkek bir ara çiftleşmek istedi dişi çok fena dövdü bunu bildiğimiz kafesin dibine yapıştırdı.
-Dişi kuşum çok kıskanç kafese denemek için kuşları iki ayrı kraker koyuyorum. İkisindende erkeğe yedirmiyori erkek hangisine gitse o krakere gidiyor.

Özetlemek gerekirse erkek kuşum cehennem hayatı yaşıyor resmen.

Ayırmayı düşündüm ama aklıma takıldı resmen. Çünkü bazende bakıyorum gayet iyi anlaşıyorlar.

(Erkek kuşum aynı zamanda tellerde yapışık uyuyor korkudan)

ÖNERİNİZ NEDİR NAPMALIYIM?

KONU BİRAZ UZUN OLDU AMA OKUYUP YARDIMCI OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM...

ayrı kafeslerde yanyana koyup erkeğin kendisini toplamasını sağlayın, dişiye de elinize ne geçerse vermeyin :)) sık sık uçurun.

kraker vermeyin zararlı. (erkeğin yemediği iyi olmuş). kuşları ayırın. her iki kuşa da haftada 2 kez mama yapıp verin. sularına vitamin koyun. yemlerine azıcık nijer koyun. dişi kuşu her gün uçurun.

ortalama 20 gün ayırmanızda fayda vardır,aynı yerde olsun birbirlerini görsünler.kızıştırıcı yem verin buyuk oranda verim alacaksınızdır.Ben öyle yaptım 3 yavru var şuanda.

Dişiyi ver gitsin.Erkeğe tek bak.Hem dişiye göre ilgilendigin zaman sana daha baglı olur.

Geri