petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardımcı olun arkadaşlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Gürkan Karahan tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Gürkan Karahan

S.a arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim arkadaşlar geçen gün bir çift albino istetmiştim fakat pet shopçu arkadaşta kendisinde olmadıgını söyledi şehir dışından sipariş verdi fakat lutino oldugunu tahmin ettigim bi çift kuş getirmiş kendisine söyledigimde bana bunları bana albino diye sattılar dedi istersen kalsın dedi ama ben herneyse bi kere getirmiş diye aldım fakat şöyle bişey var birinin kesin dişi oldugunu biliyorum ama diğer kuş dişimi erkekmi anlayamadım çünkü elimde bulunan farklı dişi ve erkeklere tepki vermedi ama petshopta diğer kuşlarla sürekli çiftleşmeye çalıştıgını söylediler.Sözü uzatmadan resimleri ekliyorum malum sizde blirsiniz dişi kuşlar fena ısırırlar ondan dolayı eldiven kullandım :) eldivenle çektigim resimdeki kuşun dişi olduguna emin gibiyim çünkü bütün erkekler ona kur yaptı fakat eldivensiz çektigim kuşun cinsiyetini anlayamadım sizlerden yardım istiyorum.Eldivenle çektigim ve eldivensiz çektigim kuşların yaş cinsiyet ve ırklarını yazarmısınız.

Bu dişi olduğunu düşündüğüm kuş

buda diğer kuş

Bu resimlerde kafesten çekildi çok net çıkmadı kusura bakmayın arkadaşlar

2. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Bence 2. sinin gagası erkek gibi ama emin değilim.Eldivenli olanın yaşı var baya aşağıdaki daha küçük 6 ay civarı ama kesin değil yani

3. oguzhan_06

bence ikiside dişi . alt resimdeki şahsi fikrim ise soldaki kuş biraz hasta gibi.

4. Gürkan Karahan

Ben hiçbişey anlamadım bu işten ya :(

5. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Gözü o an kapalı çıkmış olabilir.Sen hayvanı biraz izle uyukluyorsa hep bir derdi vardır

6. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    bende eldivensiz olanın dişi oldugu kanaatindeyim soldaki kuşa uygun 8-12 aylık arası bi eş alırsan patlama yaparlar beyaz bir duble faktör erkek al güzel yavrular elde edersin şahsi düşüncem bu yönde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:56 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

adam seni kandırmıs dostum

7. oguzhan_06

Ceresi kahverengi olan erkek muhabbet kuşu hiç görmedim duymadım bilmiyorum ;) Resimler ikisininde dişi oldugunu gösteriyor. 1.5 yaşında üstteki. 7-8 aylık alttaki

8. Gürkan Karahan

Hocam cinsiyetlerini anlasam bi sıkıntı kalmayacak ama cinsiyetlerini bile anlayamadık ki

9. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Abi sen eldivensizdekilerden hangisini soruyorsun

10. Gürkan Karahan

ustam adamın beni kandırmasına gerek yok çünkü istedigim an geri verebilirim fakat güzel renkleri felan eğer çiftlerse kalsınm diye soruyorum.

11. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
  12. Gürkan Karahan

aykan ikiside dişi diyen arkadaşlar var şimdi valla kafam karıştı iyice .Şimdi sen bu kuşlara bakınca hocam iki kuşta dişimi diyosun.

13. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Gürkan bana bunlar dişi gibi geliyor ve diğeri daha küçüktür 1-2 ay daha lazım çiftleşmesi için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Kesin konuşmak istemem ama bu dişi yani görünen bu

14. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    asd

ikiside dişi dostum geri ver küçük olanı erkek al ;)

15. oguzhan_06

Bencede sen albino lutino çiftleri sevdasından vazgeçip küçük olanı ver. Güzel bir erkek al. Büyük olan dişiye. Ben olsam öyle yapardım.

16. Gürkan Karahan

götürüyorum şimdi o zaman sahibine :)

17. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Kesin emin olduğunu al.Kafanda rahat olur

18. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    küçük olanı geri ver erkek bi kuş al

19. Gürkan Karahan

Verdim geri küçük olanı bi tane normal kuş istedim güzel bişey gelince ayırcak alıcam ama üzüldüm ya bi tanede albino vardı bembeyaz oda dişiydi onuda almadım gözümde kaldı :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

Arkadaşlar hepinize yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

20. Aykan Aslantaş

Beğenileri:
    0
    Hayırlısı olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş