Karadeniz Pet

Lütfen yardımcı olun

B

Baphomet

Guest
3,5 yaşında bir muhabbet kuşum var. Oldukça iyi bakıyoruz. Günün yarısını dışarıda geçiriyor. Evde O'nu da bir birey olarak görüyoruz. Kısa aralıklarla yemini-suyunu değiştiriyoruz, kalsiyum taşı-dil balığı kemiği kullanıyoruz, kafes temizliğine dikkat ediyoruz, vitamin takviyesi yapıyoruz, meyve-sebze yediriyoruz, kahvaltılarda yumurtanın beyazını veriyoruz... Anlayacağınız, gayet iyi bakıyoruz. Aldığımız günden beri hiçbir sağlık sorunu yaşamadı çok şükür. Yine gözle görülür bir sağlık problemi yok. Oldukça hareketli ve yaramaz. Tüyleri parlak, burun delikleri açık, dışkısı normal durumda. Bu akşam maç izlerken tıksırık sesleri geldi. Dönüp kafese baktığımda; alt gagasını aşağıya çekmişti, dilinin ucu gözüküyordu. Boğazında bir şey kalmış gibi geldi. Çok korktum. Normalde akşamları açmıyorum, elektrik kesintisi olmasından korkuyorum. O'nu öyle görünce; kafesin kapağını açtım, su içirmeye çalıştım. Öylece bana bakıyordu. Oyuncaklarını falan getirdim, kafesten çıktı ve normale döndü. Bu durum 10-15 saniye kadar sürdü. Bu konuda bana yardımcı olabilecek kişilere çok ihtiyacım var. Bu hayattaki en kıymetli dostuma bir şey olsun istemiyorum.

Fazla yem yemiş olabilir. Arada yapar kuşlar bunu sana ilk defa denk gelmiş.
Güle güle besleyin.

Levent bey, sorun yoktur değil mi? Kullanmam gereken bir ürün var mı bu sorun hakkında? Sabah sabah beni çok mutlu etti bu cevabınız. Teşekkür ediyorum.

bazen burunlarına yem tozu falan kaçıyor tıksırarak onu atıyorlar belki onu duymuşsunuzsdur.

Duydum aslında. Ancak O'nu o halde görünce çok tedirgin oldum ve ölecek sandım. Hemen bu konuyu açtım. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri