petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardımcı olun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve semuventu tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. semuventu

semuventu New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar ben dün bi muhabbet kuşu aldım 1.5 aylık yavru kuyruğu 1 cm felan daha ucamıyo 15 cm yükselik düşüyo. neyse benim bi sorunum var

eve ilk getirdiğimde onu okşamama izin veriyodu.elime geliyodu elime çıktı kafesten dışarı çıkarttım bende parmağımda. sonra yere atladı koşmaya başladı . bende elimle avuçlayıp koydum kafesine.ertesi gün elime gelmeyi bırak yanına bile yaklaştırmadı kafese yaklaşınca koşuşturmaya atlamaya başladı . benden bi anda çok korkmaya başladı

ah salak kafam kuşu avuçlayıp koymak ney lan çok malım biliyorum kesşe avuçlamasaydım.

güvenini tekrar nasıl kazanabilirim . bugün evdeki 2. günü

2. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    biraz bekle yeni kafesine alisiiin 2 hafta kadar disariya cikarma elden yem yedirmeye calis sessice knus urkutmeden kafes tremizligini ve yem su bakiminida onu kokurmadan nazikce ap unutma 2 hafata kusu cikarma bu onemli kolay gelsin

3. Oğuzhan Mavi

Öncelikle sakin olun , fazla da konu açmayın . Kuş almadan önce bir forumlara baksaydınız keşke , avuçlamak eğitim için alınan kuşlarda kesinlikle tavsiye edilmez. Kuş daha küçük diyorsunuz , güven ortamını tekrardan oluşturmak için sabırlı ve sakin davranın. Mesela nane dalı alın elinize onu yavaş yavaş kafese yaklaştırarak , gagasına yavaş hareketlerle götürün kemirmeye başlayınca zaten size tekrar güvenmiş olacak. 1-2 kafes dışından yedirin daha sonra kafesin içine elinizi sokarak elinizin üstünde yedirmeye çalışın . Bu şekilde eğitimine devam edin , bazı eğiticiler yem vermeden eğitmeyi tercih ediyor ama ben bunu hiç önermiyorum çünkü o da sonuçta canlı , açlıkla terbiye olunmaz.
    Bir de son olarak kesinlikle avuçlamayın , kafes yukarıda kalsın sürekli sizden. Eğer kafesine çıkamıyorsa kafesi yere indirin girsin kendisi içeri daha sonra tekrar yukarı biryere koyun. Umarım yeterlidir bu öneriler , kalın sağlıcakla...

4. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Avuçlama kısmından önce kuşun evdeki ilk günleri daha zaten 10 gün kadar yabancılık çeker korkar kaçar zamanla varlığınıza alışır. Ele gelme meselesi akşam geldi diyorsunuz ya saat kaç civarı bilemem ama benimki de akşam 8 - 9 gibidurgunlaşıyor ufaktan uyku moduna giriyor ozamanlar elime geliyor ama sabahları gelmiyor yine bir şeyle kandırmam gerekiyor evin içine bizlere alıştı ancak şuan kendiliğinden gelmiyor benimkide ele filan sizinkide zamanla alışır kıyaslamak isterseniz ben alalı da 23 gün oldu.

Sayfayı Paylaş