Karadeniz Pet

lütfen yardımcı olur musunuz?

falinak

Yeni Üye
Herkese merhaba.
Arkadaşlar 1 yaşında bir dişim var.bebekken aldım evde tek bakıyordum.yumurtlama başlayınca yanına arkadaştan ödünç erkek kuş aldık.Abartmıyorum 20 tane filan yumurtladı. bir kısmını kırdı bir kısmında zaten yanında erkek yoktu filan derken 2 tane yavru çıktı.( ilk göz ağrılarım) bu yavrular neredeyse yeme düşmeden yine yumurtlamaya başladı. bu sefer 6 yumurta yumurtladı. 6 yavruda çıktı ( hepsi çok sağlıklı ve tatlı maşallah) 5 tanesi yeme düştü 1 tanesi hala yuvada.
dün bi baktım yuvalığa benimkisi 2 tane daha yumurtlamış( zaten şüpeleniyordum). Allam kafayı yiycem.erkek kuşu tekrar sahibine vericem ama bu yumurtaları ne yapcam bilemedim.ben 1 tane kuş bakcam derken evde 10 tane kuş oldu. bu yumurtaları ne yapsam bilemedim.yeniden yavru sürecine giremiycem.atsam içim elvermiyor.sizce şimdi o yumurtalarda yavru varmıdır ya?olmamıştır daha demi?

aman diyim atmayın. bırakın çıksın yavrular 30 gün sabredin yuvadan düşsünler. sahiplendirin. hemen sahiplensin istiyorsanız. ücretsiz sahiplendirin bu sitede hemen alıcı bulursunuz

Aynen bu sitede sahiplenip iyi bakicak arkadaslar var.

Nokia 3310 ile gönderildi.

yeniden yavru sürecine giremiycem çok yordu beni yaramazlar ya.iyisimi ben yumurtalarla alacak birini bulayım.damızlık isteyen biri alır herhalde

Maşallah millet kafayı yer yumurtlamıyo diye sizinki fabrika gibi çıkarıyo :)

Şimdiden talibim eğer ücretsiz sahiplendirecekseniz..

tam damızlık valla.şaştım kaldım ben bu kuşun elinde.
kapalı balkonu onlara tahsis ettim.evde hergün yumurta kaynıyor,mamalar yapılıyor,kafesleri temizleniyor.işi gücü bıraktım bunlarla uğraşıyorum.bide tatlılar kıyamıyorum.eşşek sıpaları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:00 --

bilemiyorum biraz düşüneyim bu konuyu.ücretsiz vermem herhalde.o kadar uğraşıyorum,masraf yapıyorum.ama satıp para kazanma derdinde de değilim yanlış anlaşılmasın.cüzi bir miktara yumurtalarla beraber verebilirim.kuşuda merak ediyorsanız daha önceki mesajlarımdan görebilirsiz.adı minik :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:03 --

yavru olmuşmudur olmamışmıdır derken yumurta sayısı 3 e çıktı. bu gidişle bu yavruları da büyütücez :)

arkadaşınıza iki yavru verin, erkek kuş sizde kalsın, yavruları da satarsınız...

Yavruları sitede satın. Kuşun kuluçka sırasında ortam değiştirmesi sıkıntı yaratabilir. Işık ile yumurtalara bakın. Eğer doluysa bence atmayın.

vebal büyük olur atarsanız . ( yarın hakkın divanına varınca süleymandan hakkını sorar karınca ) bu bizlerin kulağına küpe olsun hayvanlara davranış biçimimizde<

Tavsiyem Baska kuslariniz varsa yada bir tanidiginizin, yumurtalari onlarin altina koyun.

herkese merhaba:)

yumurtalar güvende merak etmeyin. yumurtalarla birlikte onu isteyen biri var. kendisi başına ne büyük bir bela aldığının şimdilik farkında değil:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:46 --

ben dişi çok merak etttim :D

eski mesajlarımdan fotosunu görebilirsiniz:)

herkese merhaba:)

yumurtalar güvende merak etmeyin. yumurtalarla birlikte onu isteyen biri var. kendisi başına ne büyük bir bela aldığının şimdilik farkında değil:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:46 --

eski mesajlarımdan fotosunu görebilirsiniz:)

Hiç sorun değil, 2 çiftim kuluçkada zaten.. yumurtalara yatmazsa diğer kuşların altına 2 şer yumurta sürerim.. :)

Geri