Karadeniz Pet

Lütfen Yardımcı Olur Musunuz

Dr_Can

Yeni Üye
Arkadaşlar Kuşu alalı yaklaşık 3 ay oluyor,tam olarak ne kadarlık olduğunu bilmiyorum.
Öncelikle yardımınızı istediğim bir kaç konu var;
1.Kafasında'ki(fotoğrafta görünen)seyreklik nedendir? Uzun zamandır var lakin bu aralar daha da genişledi gibi geliyor.
2.Sürekli tüy dökmeye başladı,kendini sürekli temizlerdi fakat bu aralar tüy'de dökmeye başladı.Normal midir?
3.Cinsiyet,aldığımız kişi erkek olduğunu söylemişti ama internetten baktığıma göre dişi gibi görünüyor.

Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Sevgilerimle,esen kalın.
Q4P7oV.jpg

MP1v3a.jpg

Arkadaşlar Kuşu alalı yaklaşık 3 ay oluyor,tam olarak ne kadarlık olduğunu bilmiyorum.
Öncelikle yardımınızı istediğim bir kaç konu var;
1.Kafasında'ki(fotoğrafta görünen)seyreklik nedendir? Uzun zamandır var lakin bu aralar daha da genişledi gibi geliyor.
2.Sürekli tüy dökmeye başladı,kendini sürekli temizlerdi fakat bu aralar tüy'de dökmeye başladı.Normal midir?
3.Cinsiyet,aldığımız kişi erkek olduğunu söylemişti ama internetten baktığıma göre dişi gibi görünüyor.

Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Sevgilerimle,esen kalın.
Q4P7oV.jpg

MP1v3a.jpg

çok çok acemiyim ama bence kuşunuz kesin dişi bunun dışındaki soruları forumdaki bilgili kişilerin cevaplamasını bekleyin derim :)
edit: hatta bu şekilde çeresi kahverengileşince kızışmış olduğunu söylüyorlar diye biliyorum belki hareketlerindeki değişiklik bu yüzdendir

Son düzenleme:
Tüy sorunu hakkında bir bilgim yok.Bir hastalık belirtisi olabilir bilemiyorum.

Cinsiyeti de kesinlikle dişi.Ayrıca kızımış,yani çiftleşmeye hazır görünüyor.

2. resimde de sol üstte sigaralar var.Umarım kuşunuzun bulunduğu yerde sigara içmiyorsunuzdur.Çünkü sigara muhabbet kuşlarımızın ömrünü büyük ölçüde azaltmaktadır.Ve odayı havalandırmanıza rağmen sigaranın zehiri içeride kalmaktadır.

Tüy dökücü bir hastalığı olabilir, eşi varsa eşinin yanından ayırmanızı ve veterinere göstermenizi öneririm...

Kuş tabikide dişi %1500 dişi ve o kafasındaki olmayan tüy seyreklikdir yani orada tüy hiçbir zaman çıkmayacak.

Kafasındaki seyerekli tüy dökümünden kaynaklı diye düşünüyorum. Bi sorun olduğunu zannetmiyorum. Sirkeli suyla haftada bir banyo yaptırın iyi gelir. Sıcak ortamda tutun ama muhakkak.

Kafasındaki seyerekli tüy dökümünden kaynaklı diye düşünüyorum. Bi sorun olduğunu zannetmiyorum. Sirkeli suyla haftada bir banyo yaptırın iyi gelir. Sıcak ortamda tutun ama muhakkak.
Cinsiyeti konusunda siz de mi dişi diye düşünüyorsunuz?Ayrıca çiftleştirirsem benimle olan ilişkisinde bir gerileme olur mu? Yani bazı arkadaşlarım eskisi kadar ilgi göstermez artık sana diyor.
Teşekkürler

Cinsiyeti konusunda siz de mi dişi diye düşünüyorsunuz?Ayrıca çiftleştirirsem benimle olan ilişkisinde bir gerileme olur mu? Yani bazı arkadaşlarım eskisi kadar ilgi göstermez artık sana diyor.
Teşekkürler

Cinsiyeti dişi. Erkek alın yanına. İlgisi eğer açlık gibi saçma sapan bir yöntemle eğitmediyseniz kesilmez. Hatta yeni gelen kuş sizin kuşunuz sayesinde daha çabuk alışır. Konuşan erkeklerin dişilerini yavrularını eğittiğini bile biliyorum.

kuş dişi ama en önemlisi gaga yanında bariz mantar var o bölgeye vazalin uygulayın.

Teşekkür ederım yardımınız ıçın,süreklı tüy döküyor bu aralar sebebı ne olabılır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

kuş dişi ama en önemlisi gaga yanında bariz mantar var o bölgeye vazalin uygulayın.

Teşekkür ederım yardımınız ıçın,süreklı tüy döküyor bu aralar sebebı ne olabılır?

Kuşunuz tüy değişiminde ayrıca dişi bir de Ercan Usta nin dediği gibi mantar var. Maşallah kusunuza

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

tüye girmiştir. geçer yakın zamanda

Sevgili dostlar,yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sevgi ile kalın

Geri