Karadeniz Pet

lutfen yardımmm !!!!

raksonxx

Yeni Üye
benim bir cift muhabbet kusum vardı .. 1-2 ay once yuvalık takmıstım ve onceki erkek kusumu icinde ölü bulmustum .. simdi bir erkek yakaladım ama yuvalık takmaktan korkuyorum ya oda oyle olursa diye sizce ne yapmalıyım lutfen yardım !!!

ilginç bir durum hocam taktığın yuvalıkta kimyasal birşey yok demi genelde yuvalığı kemirir kuşlar onun dışında bi sorun yoktur diye düşünüyorum. Belkide kuşunuzun başka hastalığı vardı.

benim bir cift muhabbet kusum vardı .. 1-2 ay once yuvalık takmıstım ve onceki erkek kusumu icinde ölü bulmustum .. simdi bir erkek yakaladım ama yuvalık takmaktan korkuyorum ya oda oyle olursa diye sizce ne yapmalıyım lutfen yardım !!!

Erkek kuşu ayrı dişi kuşu ayrı kafese koyun.Kafesler birbirine yakın olsun.1 hafta sonra beraber salmaya başlayın.2-3 gün sonra aynı kafese koyun ki kuşlar Levent Bey'in söylediği gibi birbirine alışsınlar.1 hafta aynı kafeste yuvalık olmadan gözlemleyin.Birbirlerine kur yapıyorlarsa kavga etmiyorlarsa yuvalığı takabilirsiniz.

ya bilmiyorum ama erkek yuvalığa girdiği zaman dişi cıkmasına izin vermiyordu erkek içine girdmi dişi yuvalığın basında durup cıkmasına izin vermiyordu bundan olabilirmiydi acaba ????

Geri