petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen yorum bırakın çok üzülüyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve koraysanz tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. koraysanz

koraysanz Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu kuş bana hediye
    Alan da anlamadığı için kuşcu yavru demiş erkek demiş ve satmış
    Veterinerle konustuk tedavisi yok dedi
    iki ayağındada arka ayak parmaklarından biri önde

Fakat kuşun hareketınde herhangı bır kısıtlama yok parmağıma cıkabiliyor perdeye konabiliyor bikac kez halıya ve koltuğa da konduğu oldu fakat hiç tercih etmıyor dengede mı duramıyor artık bilemem .

Ayağı kırılıp yanlıs kaynamıs da olabilir , çarpık bacak sendromu da olabilir ben bu işte yeniyim pek anlamıyorum zaten bu ayak için elımden bişey de gelmıyor

Bacakları ayrık kusumun ayrıca kapalı durmuyor fakat telde falan pek bı sıkıntısı olmuyor ya da perdede dururken hareketli gayet enerjik bi kus .

şimdi soruma gelelim bu kuşa eş alsam çiftleşebilir mi ?
    bunu dusunuyorum ne zamandır ve bu sahtekar kuscunun dedıgı gıbı erkek mi ?

ERKEKSE KAÇ AYLIK BEN ANLAYAMADIM forumda yavru olmadıgını soyledıler
    Yanına eş alsam onun yaşında bi eş mi alayım yavrudan eş koysam dişi yanına ne olur ?

bu yaşı içi kafası ve burnu

bu da bacakları

AYRICA BU KUŞ BÜYÜR MÜ DAHA ? KÜCÜK DURUYOR CUNKU

#1 koraysanz, 2 Mart 2016
    Son düzenleme: 2 Mart 2016
  2. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence çok güzel ve erkek bir kuş.Hafif çarpık bacak sanki ama tünekte durup yemini yiyorsa o da iyi birşeydir.Çiftleşebilir mi bilmiyorum.

3. NeDemekŞakir

NeDemekŞakir New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek ve henüz yavru daha evet

4. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Henüz eşe gelmez bu kuş ayakları dışındada gayet sağlıklı görünüyor 2 ayı falan var eş için ama şimdiden 3 aylık falan bi dişi alıp yanına koyabilirsiniz. birlikte büyürler. ve daha iyi anlaşırlar. ancak ayakları çiftleşmesine bi engel teşkil eder mi bilemiyorum tüyü kadar ömrü olsun maşallah

5. koraysanz

koraysanz Member

Beğenileri:
    0
    [/COLOR]

kaan abi şimdi bu kus ortalama kaç aylıktır 5 6 falan demişlerdi forumda
    öyle oldugunu varsayarak yanına 3 aylık bi dişi koydugumda
    benım kus 2 3 ay sonra kıvama gelicek çiftleşebilirse ama dişi hazır olmayacak ?
    hamie kalırsa dişi kuş sıkıntı olmaz mı onun ıcın sence
    yoksa onlar dğru zamanı mı beklerler ve dısı alırsam hemen folluk gerekır mı

ve sence çiftleşebilir mi nedıyosun kuşun uçma yürüme gibi büyük problemleri yok oldukca da hareketli bi kus sağlıklı ayrıca işte tek sorunu ayak da değil çiftleşirken bence kavrayabiliyor ıstedıgı herşeyi perdede saatlerde duran kuş başka kuşun ustune mı cıkamıyacak ama bacaklar ayrık ıste ordan sorun halleder mi ki :D

#5 koraysanz, 3 Mart 2016
    Son düzenleme: 3 Mart 2016
  6. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    evet 5 aylık civarı görünüyor. dediğim gibi 3 ila 4 aylık bir dişi al erkekten büyük olmasın.
    çiftleşme konusunda bişey diyemicem tecrübem yok o konuda :) bacaklarından dolayı

Dişi 7 aylık olmadan çiftleşmez kolay kolay.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuş çok tatlı maşallah Güle güle Besle yetişkin bir erkek yavru alınır mı hiç denemedim inşaallah bilen biri çıkar

Sayfayı Paylaş