Karadeniz Pet

lütfen yorum bırakın çok üzülüyorum

koraysanz

Yeni Üye
Arkadaşlar bu kuş bana hediye
Alan da anlamadığı için kuşcu yavru demiş erkek demiş ve satmış
Veterinerle konustuk tedavisi yok dedi
iki ayağındada arka ayak parmaklarından biri önde

Fakat kuşun hareketınde herhangı bır kısıtlama yok parmağıma cıkabiliyor perdeye konabiliyor bikac kez halıya ve koltuğa da konduğu oldu fakat hiç tercih etmıyor dengede mı duramıyor artık bilemem .

Ayağı kırılıp yanlıs kaynamıs da olabilir , çarpık bacak sendromu da olabilir ben bu işte yeniyim pek anlamıyorum zaten bu ayak için elımden bişey de gelmıyor

Bacakları ayrık kusumun ayrıca kapalı durmuyor fakat telde falan pek bı sıkıntısı olmuyor ya da perdede dururken hareketli gayet enerjik bi kus .

şimdi soruma gelelim bu kuşa eş alsam çiftleşebilir mi ?
bunu dusunuyorum ne zamandır ve bu sahtekar kuscunun dedıgı gıbı erkek mi ?

ERKEKSE KAÇ AYLIK BEN ANLAYAMADIM forumda yavru olmadıgını soyledıler
Yanına eş alsam onun yaşında bi eş mi alayım yavrudan eş koysam dişi yanına ne olur ?

572DR5.jpg

v5EEnp.jpg

bu yaşı içi kafası ve burnu

bu da bacakları
pz96gJ.jpg

AYRICA BU KUŞ BÜYÜR MÜ DAHA ? KÜCÜK DURUYOR CUNKU

Son düzenleme:
Bence çok güzel ve erkek bir kuş.Hafif çarpık bacak sanki ama tünekte durup yemini yiyorsa o da iyi birşeydir.Çiftleşebilir mi bilmiyorum.

Arkadaşlar bu kuş bana hediye
Alan da anlamadığı için kuşcu yavru demiş erkek demiş ve satmış
Veterinerle konustuk tedavisi yok dedi
iki ayağındada arka ayak parmaklarından biri önde

Fakat kuşun hareketınde herhangı bır kısıtlama yok parmağıma cıkabiliyor perdeye konabiliyor bikac kez halıya ve koltuğa da konduğu oldu fakat hiç tercih etmıyor dengede mı duramıyor artık bilemem .

Ayağı kırılıp yanlıs kaynamıs da olabilir , çarpık bacak sendromu da olabilir ben bu işte yeniyim pek anlamıyorum zaten bu ayak için elımden bişey de gelmıyor

Bacakları ayrık kusumun ayrıca kapalı durmuyor fakat telde falan pek bı sıkıntısı olmuyor ya da perdede dururken hareketli gayet enerjik bi kus .

şimdi soruma gelelim bu kuşa eş alsam çiftleşebilir mi ?
bunu dusunuyorum ne zamandır ve bu sahtekar kuscunun dedıgı gıbı erkek mi ?

ERKEKSE KAÇ AYLIK BEN ANLAYAMADIM forumda yavru olmadıgını soyledıler
Yanına eş alsam onun yaşında bi eş mi alayım yavrudan eş koysam dişi yanına ne olur ?

572DR5.jpg

v5EEnp.jpg

bu yaşı içi kafası ve burnu

bu da bacakları
pz96gJ.jpg

AYRICA BU KUŞ BÜYÜR MÜ DAHA ? KÜCÜK DURUYOR CUNKU

Henüz eşe gelmez bu kuş ayakları dışındada gayet sağlıklı görünüyor 2 ayı falan var eş için ama şimdiden 3 aylık falan bi dişi alıp yanına koyabilirsiniz. birlikte büyürler. ve daha iyi anlaşırlar. ancak ayakları çiftleşmesine bi engel teşkil eder mi bilemiyorum tüyü kadar ömrü olsun maşallah

[/COLOR]
Henüz eşe gelmez bu kuş ayakları dışındada gayet sağlıklı görünüyor 2 ayı falan var eş için ama şimdiden 3 aylık falan bi dişi alıp yanına koyabilirsiniz. birlikte büyürler. ve daha iyi anlaşırlar. ancak ayakları çiftleşmesine bi engel teşkil eder mi bilemiyorum tüyü kadar ömrü olsun maşallah

kaan abi şimdi bu kus ortalama kaç aylıktır 5 6 falan demişlerdi forumda
öyle oldugunu varsayarak yanına 3 aylık bi dişi koydugumda
benım kus 2 3 ay sonra kıvama gelicek çiftleşebilirse ama dişi hazır olmayacak ?
hamie kalırsa dişi kuş sıkıntı olmaz mı onun ıcın sence
yoksa onlar dğru zamanı mı beklerler ve dısı alırsam hemen folluk gerekır mı

ve sence çiftleşebilir mi nedıyosun kuşun uçma yürüme gibi büyük problemleri yok oldukca da hareketli bi kus sağlıklı ayrıca işte tek sorunu ayak da değil çiftleşirken bence kavrayabiliyor ıstedıgı herşeyi perdede saatlerde duran kuş başka kuşun ustune mı cıkamıyacak ama bacaklar ayrık ıste ordan sorun halleder mi ki :D

Son düzenleme:
[/COLOR]

kaan abi şimdi bu kus ortalama kaç aylıktır 5 6 falan demişlerdi forumda
öyle oldugunu varsayarak yanına 3 aylık bi dişi koydugumda
benım kus 2 3 ay sonra kıvama gelicek çiftleşebilirse ama dişi hazır olmayacak ?
hamie kalırsa dişi kuş sıkıntı olmaz mı onun ıcın sence
yoksa onlar dğru zamanı mı beklerler ve dısı alırsam hemen folluk gerekır mı

ve sence çiftleşebilir mi nedıyosun kuşun uçma yürüme gibi büyük problemleri yok oldukca da hareketli bi kus sağlıklı ayrıca işte tek sorunu ayak da değil çiftleşirken bence kavrayabiliyor ıstedıgı herşeyi perdede saatlerde duran kuş başka kuşun ustune mı cıkamıyacak ama bacaklar ayrık ıste ordan sorun halleder mi ki :D

evet 5 aylık civarı görünüyor. dediğim gibi 3 ila 4 aylık bir dişi al erkekten büyük olmasın.
çiftleşme konusunda bişey diyemicem tecrübem yok o konuda :) bacaklarından dolayı

Dişi 7 aylık olmadan çiftleşmez kolay kolay.

Kuş çok tatlı maşallah Güle güle Besle yetişkin bir erkek yavru alınır mı hiç denemedim inşaallah bilen biri çıkar

Geri