Karadeniz Pet

Lutino Cinsiyet

Hamdi AKCA

Yeni Üye
Tahmini 1 yaşında olduğunu düşündüğüm Lutino muhabbet kuşum, 8 aylık erkek olduğuna emin olduğum kuşumdan daha fazla ötüyor kur haraketleri yapıyor ayağını erkeğin üstüne atıyor. Cinsiyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

https://goo.gl/photos/YdKtGFmeVMWYHvb67

Son düzenleme:
Resimdeki Lutino için erkek denmiş Cere tıpkı benim Lutino gibi. Çoook kafam karıştı.

4ta59v.jpg

Resimlerde cere kenarları beyaz gözüküyor bu da dişi olduğunu gösterir.( Eğer ışık veya flaş yanıltması değilse )

Resimlerden dişi dendi ama birde videodan bakabilirmi ustalar. Resmen mavi erkeğe kur yapıyor. Teşekkürler.

https://youtu.be/7DEoAvBFbFQ

bu lutinolarda cinsiyet ayrımı yapmak çok zor . bende de 2 lutino var dişiside erkeğide pembe gagalıydı neyseki allahtan dişisi kızdı çikolata rengi gagaya döndü bide erkeklerin içine atmıştım ordan da kendi eş seçmişti emin olmuştum ozaman iyice dişi olduğuna kuşun erkeğin gagası hala pembe.

bu lutinolarda cinsiyet ayrımı yapmak çok zor . bende de 2 lutino var dişiside erkeğide pembe gagalıydı neyseki allahtan dişisi kızdı çikolata rengi gagaya döndü bide erkeklerin içine atmıştım ordan da kendi eş seçmişti emin olmuştum ozaman iyice dişi olduğuna kuşun erkeğin gagası hala pembe.

Değerli yorumunuz için tşk ederim. Benim lutino şuan en az 1 yaşında, şimdiye kadar kızgınlaşıp burnu kahverengiye dönmediğine göre erkek diyebilirmiyiz.
Sanırım kızgın bir dişiyle aynı kafese koymadıkca cinsiyeti netleşmeyecek.

Değerli yorumunuz için tşk ederim. Benim lutino şuan en az 1 yaşında, şimdiye kadar kızgınlaşıp burnu kahverengiye dönmediğine göre erkek diyebilirmiyiz.
Sanırım kızgın bir dişiyle aynı kafese koymadıkca cinsiyeti netleşmeyecek.

erkekleri biyere koyup 4-5 gün sonra aralarına dişi atarsan daha iyi olur anlaman yada bu lutino yu tek dişiylede at bi yere öylede anlayabilirsin ama bu kuş zaten duruşuyla bile ben erkeğim diyor gibi geliyor bana :) ama dişide olabilir genede yanıltmak istemem seni.

Son düzenleme:
Benim fikrim %90 erkek

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri