Karadeniz Pet

lutino kuşumun cinsiyeti

serkann29

Meraklı Üye
Merhabalar efendim oğlumuz çılgına eş olarak lutino bu kuşu beğendik satın aldığımız petshopdaki beyefendi emin olarak dişi dedi ancak bu lutino kuşlarda cinsiyet tahmini çok zor olduğu konusunda bilgi aldım içim pek rahat etmedi sizlere danışmak istedim acaba cinsiyeti hakkında bilgisi olan birisi varsa yardım edebilirmi

Ekli dosyalar

• çıtır.JPG
    çıtır.JPG
    962.3 KB · Görüntüleme: 49
  • çıtırr.JPG
    çıtırr.JPG
    977.7 KB · Görüntüleme: 49
bu konuda bana yardım edebilecek hiçkimse yokmu acaba ?

Bu konuda ben de muzdaribim. Oğlumun ısrarı üzerine eve getirdiğim bir lutinonun ceresi, aldiktan iki hafta sonra fotoğrafınızdaki kuşa benzemeye başladı. Erkek olduğunu düşündüm. Yakın zamanda bir erkekle aynı kafese koydum, fazla ilgilenemiyorum ama yuvalığa girip çıkıyor, kemiriyor, içindekileri dışarı atıyor. Ben bu inoları çözemedim ancak sizin kuşun erkek olduğunu düşünüyorum

cere rengine baktığımda bende öyle düşündüm ancak aldığım petshop sahibi ısrarla eminim dişi bu kuş dedi. Birbirine yem kusuyorlar birbirini kaşıyorlar ancak dişi daha küçük diye yuva takmadım şuanda

O hareketleri yapmaları karşı cinsten olduklarını göstermiyor maalesef. Beraber yaşayan iki erkek kuş da bu davranışları sergiler.

şuan tamamen çelişkide kaldım petshoptaki adam neden yalan söylesin ama cere rengide mor gözüküyor tamamen arada kaldım

lutinolarda çok daha karmaşık diyolar cinsiyet ceresi renk değiştirebiliyormuş acaba böyle bişeymi emin olamadım

Eğer fotoğrafları toplayabilirsem yakın zamanda bendeki lutinonun fotoğraflarını açtığım konuda paylaşmayı düşünüyorum. Gerçekten de cere rengi çok değişken. Halen cinsiyetinden emin değilim.

Acaba daha önce karşılaşmış emin bişekilde bilgi verecek biri varmı çok makbule geçer

bu konu hakkında bilgisi olan bilgi verebilecek varmı acaba

Geri