Karadeniz Pet

Lutino muhabbet :/

Rosemly

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün Aileye 3. Bir evlat getirmek istedim. Petshopa gittim gözüme lutino bir kuş takıldı. Çok masum kendi halinde duruyordu. 15-20 kuş arasında o kadar sakindi ki bir ara hasta sandım ama tüyleri herşeyi yerindeydi. petshopcu daha 45 günlük öbür kuşlardan korkuyor onu kovalıyorlar dedi çok şaşırdım zayıf, yerde yem arıyor gibiydi. Bi kaç güne o kuşu almak istiyorum ama bir yandan da çok sakindi bi köşeye çekilmiş duruyordu o kocaman kırmızı gözlerle bakıyordu acaba bir hastalığı olabilir mi? Sizce ne yapmalıyım ? Bu arada fiyatı 60 dedi 55 e indirttim. Normal lutinolae 75-150 arası diye biliyorum.

Kırmızı göz değilse lutino değildir.
Petshoptan kuş almayın. Daha geçen gün burada petshoptan yavru diye aldığı kuşun 1 yaşında veya daha büyük olduğunu öğrenen birisi vardı. Nerede olduğunuzu bilemem ama forumda veya fecabookta arayarak yakınınızda muhabbet kuşu üreticisi bulabilir, daha sağlıklı kuş/kuşlar alabilirsiniz.

Tekirdağ sarayda oturuyorum çevremde üretici yok diye biliyorum bir tek çerkez çorlu tekirdağ tarafında var. Kuşcuğu otobüslerde bu sıcakta sıkmak strese sokmak istemiyorum. Kırmızımsı kocaman gözleri vardı. :)Petshopa güvenmiyorum üreticilere güveniyordum fakat sahiplendiğim bir kuş üreticiden alınmış ve kuş kısır maalesef. Bu devirde güvenmek etmek çok zor ama o yavrucağıda orada bırakmak istemiyorum inşallah hasta değildir.

Askerliğimi orada yaptım, çok şirin bir yer. Siz yine de bu gece bi araştırıp soruşturun. Olmazsa artık petshoptan alırsınız. Yalnız bakımı için petshopa değil, buralarda yazılanlara güvenmenizi tavsiye ederim.

Aaa :) Buraya güvendiğim için yazıyorum zaten çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Bu arada petshopcuda üreticiymiş siz söyledikten sonra lutinoyu iyice araştırdım benim gördüğüm lutinonun 45 günlükle alakası yok sanırım kandırmaya çalıştılar ucuz yırttım ama aklım o masum lutinoda kaldı. Gidip bir kez daha göreceğim.:)

En tekrar hatırlatayım, kırmızı gözlü değilse lutino değildir, buna dikkat edin. Bazıları Beya kuşları lutino diye yüksek fiyata satmaya kalkıyor. Zaten sanırım hiç kimse sizin söylediğiniz fiyata lutino satmaz. İyi de pazarlık yapın. Kuşları muhtemelen yerlidir.