Karadeniz Pet

Lutinom

• Konbuyu başlatan Muhammet AKYÜZ
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammet AKYÜZ

Guest
t03sz.jpg

t03tq.jpg

arkadaşlar bizim burdaki petshoptan aldım 1 haftadır bekliyrm yuvadan atlamasını, kırmızı gözlü fotoğrafta pek belli olmuyor ama. getirdim eve kafese koydum yere yem döktüm kafesin bir köşesinde sinmiş duruyor. cinsiyeti yaşı yada herhangi bişey varmı sizce ve yapmam gerekenler nedir kafeste öyle hareketsiz durması normaldir sanırsam ilk gün diye. çok özel bi kuş olduğuna inanıyorum

Maşallah allah sahibine bağışlasın.

Maşallah çok güzel bir kuşunuz var ilgi gösterin size alışması için ama yeni aldığınız için biraz sabredin hemen çıkarmayın ortamı tanımasını sağlayın

Maşallah bende de bir dişi vardı kuluçka makinasıydı mübarek ama artık beslemiyorum.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar çok güzel yorumlar yaptınız. Peki önerebileceginiz bişey var mı yapmm gereken ve cinsyti vs hakkında bilgi verir misiniz

Cok güzel bir kuş nasipse bende almayı düsünüyorum erkek diye gördüm ama belli olmaz çeresini iyice cekmen lazım fotosunu:)

Son düzenleme:
Sağol un birde sorularma yardimci olabilir misiniz arkadaş lr

Lutinolarda belli olmaz ama erkek gibi duruyor.

Yem kırıyormu dikkatlice izleyin vitamin alın suyuna dökün

Maşallah. yuvadan atlamasını bekliyorum dedigine göre assagı yukarı 40-45 günlük civarıdır o kus. Bana dişi gibi geldi.

İkinci resime göre erkek olduğunu düşünüyorum ama cereyi net bir şekilde aydınlık ortamda çekip koyarsan birkaç foto daha iyi olur

yarın sabah atayım yeni resim eve geldim. kafese tırmanmış inemiyordu sanırım indirdim hareket etmiyor şimdi yem felanda yememiş ilk günün heyecanı olsa gerek . başka önerebileceğiniz birşey varmı .

Ilk 1-2 gun cok sakin durur harkaet etmez ortama alismasini bekle vitaminler falan ver

Arkadaşlar suyunu dokmus temzldm. Simdi bi koseye çökmüş duruyo çok hareketsiz ıslaklık zarar vermez inşallah

Suyu yere koyma telerin arasina as

Son düzenleme:
Arkadaşlar henüz kanatlri tam yok cirpiniyor ama kama tuy dokuyor arada bu cirpinmadandir diye düşünüyorum başka bir ihtimal olabilir mi