petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

M.kuşu beslemesinde büyük detay!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mubiş94 tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Arkadaşlar çok acayib bişey öğrendim benim türkiyedeki halamın kocası güvercin bakıyo ama pahalı ve iyi güvercinler hünkari vs. Ve bu işi kızının kocası ile birlikte yapıyo yani damadı ,aynı zamanda almanyadan ve fransadan tanıdıkları ve çevreleri var show muhabbet kuşu besleyen arkadasının olduğunu söyledi almanyada ve ne için yapıyo bilmiyorum ama tavuk yumurtalarının kabuklarını zarından ayırıp kaynatıp kurutup ,iyice döverek toz haline getiriyomuş kuşların sularına ve mamalarına karıştırıyomuş, bu çok önemli bi detay olabilir çünkü bunlar işin erbabı anlattıklarına göre bunu ne için yapıyolar acaba çok merak ettim ,burdada usta abilerimiz var belki ne için yapıyolar biliyolardır bunu .daha bişeyler öğrenirsem yazıcam burda sağolun..

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Calsium ihtiyacı için veriliyor o kabuklar. Kemikleri güçlendiriyor ayrıca yumurta kabuğu yapımında faydası var bi nevi döngü vs vs

3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Aynen calsium için yumurta kabuğu.

4. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Calsium için işe yaradığını biliyorum ama başka bi işe yaramıyomudur acaba ,yani sadece kalamar kemiğinle bir tutabilirmiyiz çünkü öyle olsaydı kalamar kemiği verirdi bilmiyorum..

5. nilya emin

nilya emin New Member

Beğenileri:
    0
    aynısını haftada 1 olmak kaydıyla bende yapıyorum 20 yumurtanın kabuğunu zarından ayırıp mamaya karıştırmaktayım

6. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Yumurta kabuğu mikroplu değil midir ya?

Sayfayı Paylaş