Karadeniz Pet

M.kuşu beslemesinde büyük detay!

• Konbuyu başlatan Mubiş94
  • Başlangıç tarihi
M

Mubiş94

Guest
Arkadaşlar çok acayib bişey öğrendim benim türkiyedeki halamın kocası güvercin bakıyo ama pahalı ve iyi güvercinler hünkari vs. Ve bu işi kızının kocası ile birlikte yapıyo yani damadı ,aynı zamanda almanyadan ve fransadan tanıdıkları ve çevreleri var show muhabbet kuşu besleyen arkadasının olduğunu söyledi almanyada ve ne için yapıyo bilmiyorum ama tavuk yumurtalarının kabuklarını zarından ayırıp kaynatıp kurutup ,iyice döverek toz haline getiriyomuş kuşların sularına ve mamalarına karıştırıyomuş, bu çok önemli bi detay olabilir çünkü bunlar işin erbabı anlattıklarına göre bunu ne için yapıyolar acaba çok merak ettim ,burdada usta abilerimiz var belki ne için yapıyolar biliyolardır bunu .daha bişeyler öğrenirsem yazıcam burda sağolun..

Calsium ihtiyacı için veriliyor o kabuklar. Kemikleri güçlendiriyor ayrıca yumurta kabuğu yapımında faydası var bi nevi döngü vs vs

Aynen calsium için yumurta kabuğu.

Calsium için işe yaradığını biliyorum ama başka bi işe yaramıyomudur acaba ,yani sadece kalamar kemiğinle bir tutabilirmiyiz çünkü öyle olsaydı kalamar kemiği verirdi bilmiyorum..

aynısını haftada 1 olmak kaydıyla bende yapıyorum 20 yumurtanın kabuğunu zarından ayırıp mamaya karıştırmaktayım

Geri