Karadeniz Pet

M.Kuşu Göğsündeki beyaz şey?!?

MCA

Yeni Üye
D56FE0C0-846A-44FE-A294-8A2428125658.jpeg
Arkadaşlar merhaba bu sorunla ilgili birşey bulamadığım ve daha çok bilgi almak için kaydoldum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kuşu bugün erkek kuşumun yanına eş olarak aldım kuşu yıkarken farkettim bu beyaz şey nedir tam göğüs kısmında şiş biraz yağ bezesi gibi nedir bu lütfen yardımcı olun

O beyaz şey ne bilmiyorum ama kuş sanki acı çekiyormuş mutlu değilmiş gibi bakmış. Kuş kendi mi istedi yoksa siz gerekli gördüğünüz için mi yıkadınız

O beyaz şey ne bilmiyorum ama kuş sanki acı çekiyormuş mutlu değilmiş gibi bakmış. Kuş kendi mi istedi yoksa siz gerekli gördüğünüz için mi yıkadınız

Kuş pislik içindeydi aldığımda hem onu hem de 3.5 senedir baktığım kuşu düşünerek yıkadım acı çekme değil de elimde biraz uyuttum sevdim falan sakinleşmiş hali. aşırı ısırıyordu bu arada

Kuşun psikolojisi bozulmuş bu şekilde yıkamasaydınız iyiydi. tüy kapsülü olabilir o beyaz kısım

Kuşu kendiniz yıkamayın, banyoluk takın, kuş kendisi içine girer yıkanır.

Arkadaşlar hassasiyetinizi anlıyorum ama lütfen yıkama konusuyla ilgili bir şey söylemeyin artık 20 senedir muhabbet kuşu bakıyorum ve inanın kuşun hali berbattı öyle banyolukla kendi yıkanmasıyla olacak bir şey değildi.Yine de teşekkür ederim uyarılarınız için.
Konumuza dönersek nedir bu göğüste ki beyaz şişiklik? Yakından baktığım da insan midesinin ters çevrilmiş hali gibi çok benzer şekilde :)

Yağ bezesi olabilir, patlayamayan tüy kapsülü olabilir. Bir de Allah korusun ur olabilir. Veterinere ya da profesyonel bir üreticiye gitmenizde fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yağ bezesi olabilir, patlayamayan tüy kapsülü olabilir. Bir de Allah korusun ur olabilir. Veterinere ya da profesyonel bir üreticiye gitmenizde fayda var.

Hocam ben de ur dan korkuyorum.Birazdan aldığım yere gidip fotoğrafları göstericem bakalım onlar ne söyleyecek.

Hocam ben de ur dan korkuyorum.Birazdan aldığım yere gidip fotoğrafları göstericem bakalım onlar ne söyleyecek.

Fotoğraf göstermektense kuşu götürün, bana daha çok yağ bezesi gibi geldi fotoğrafdan.

Sert bir şişlik mi? Kuşa sorun oluşturan husus nedir? Hareketlerinde vs sorun var mı?

Tamam arkadaşlar kuşçu inceledi tüy kapsülü çıktı.yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.şimdi kafamda ki tek soru bu kapsülle ilgili birşey yapmalı mıyım yoksa kendiliğinden patlar mı?

Tamam arkadaşlar kuşçu inceledi tüy kapsülü çıktı.yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.şimdi kafamda ki tek soru bu kapsülle ilgili birşey yapmalı mıyım yoksa kendiliğinden patlar mı?
Hiçbir şey yapmayın kendi haline bırakın.

• Beğen
Tepkiler: MCA
Geri