Karadeniz Pet

M.kusu nasıl tutulur ?

rambolikan

Yeni Üye
sa m.kusu yakaladım 1 tane erkek gagası normalden fazla uzun ve mantarlı bunun için gagasına zeytin yağı surmeyı dusunuyorum fakat kuşu tutarken elimi kanatıyor çok hırcın bir kuş nasıl tutabilirim ? ayrıca bir parmağı ters çıkmıs kuşun

Korktuğu için kendini savunma içgüdüsü ile ısırmaktadır...Mantarına vazelin sürmenizi tavsiye ederim...Akşamları ışıkları kapatarak tutunuz daha fazla ürkütmemek adına mubiş!i....

on40Wk.jpg
tsk kuşlar bunlar sanırım dişi dede çıkmış.

Son düzenleme:
Misal ben tutarkene işaret parmagım ile orta parmagımın arasına kafasını alıp öyle tutuyorum daha rahat oluyor hem ısırma olayı öyle tutarkene olmuyor fazla.

merhaba o kafeste mantar olma ihtimali çok yüksek siz kafesi iyice yıkayın sonra bol bol durulayın bu işlemi hergün yaparsanız çok çabuk geçecektir misal benim akvaryumum var yeni aldığım 2 balıkta dış parazit vardı hergün ilaçlayıp akvaryum su değişikliği yaptım 2 güne geçti

tşk ler kafeste sorun oldugunu dusunmuyorum dişi geldiğinde boyleydi zaten erkeğide yakaladım oda boyleydi o kafeste uzun süre kanarya ürettim bir sorun yaşamadım ama yinede temizleyeceğim kafesi kuşlarıda bir şekilde tutacağım.

Mantarli kusu ayirin. Digerinede gecmesin. Sag el ile kusun govdesini sol elin iki parmagiylada kafasini tutun. Isiramaz.

kuşu ilk önce kafes tabanına indireceksin ve elini kuşun üzerine atacaksın kuşun kafasını kuşu tuttuğun elinin baş parmagı ve işaret parmagı ile ile kavrayacaksın yani parmakların kuşun kulaklarının orada olacak sonra kuşu kendine dogru çevireceksin istediğin gibi tedavi edebilirsin kesinlikle ıssırmaz bu şekilde

on40Wk.jpg
tsk kuşlar bunlar sanırım dişi dede çıkmış.

erkek kuşunun bi tane tırnağı ters dönmüş ve dişinin de gözünde mantar var gibi ayrıca bu kafes biraz paslanmış ve kirli kafesi temizleyin ya da değiştirin bence kuşlarınızın mantarı için de vazelin sürmelisin

Dün akşam tedavi uygulamaya geldim fakat erkek olan aşağıdan 5 cm yükseklikte ki tüneğe bile ziplayamiyor sanki kanatları tutulmuş gibi ve kuş ishal olmuş ne yapmam gerek kalamarlı yumurta maması hazırladım ve tunekleri aşağı indirdim.

kuşlar çok bakımsız ikisindede mantar var ve turnaklarıda uzun vazelin sürün

nasıl bakım lazım suları ve yemleri gunluk değişiyor kafeste tel ızgara var haftada 2 altları değişiyor haftada 2 mama haftada 2 sebze-meyve ve sureklı kalamar bulunuyor kafeste başka ne yapmam lazım kuşu ben bu hale getirmedim zaten yeşil olanı yakaladım iyileştirmeye çalışıyorum.

dedikleri gibi kuşlara bakım yapmaya çalış kısa sürede iyileşecektir.

Yemek yemedi dünden beri ayrı kafese aldım ve kanarya yemi koydum inş ölmez

Geri