Karadeniz Pet

m.kuşunda bitlenme ?

rambolikan

Yeni Üye
1.5 ay önce aldığım m.kuslarim devamlı kasiniyorlar yetiskinlik tüylerini çıkarıyorlar fakat kaşınma hala bitmedi bitlenmislerse nasıl anlayabiliriz ?

gece beyaz bi örtü koy kafesin üstüne sabah al örtüye bak bit varmı varsa bitlenmştir

tuneklerı kontrol ett sıyah kırmızı bıseyler var sa bıttır

Hicbirsey görünmüyor dün bir kuşu mu ishalden kaybettim bugün tüm kafesi dezenfekte ettim yemlikten tüneğe tel ızgara vb herseyi sıcak suyla yikadim diğer kuşlara da ishal başlamış sudan olabileceğini düşündüm ve damacana suyu kullanmaya başladım fakat çok kaşınma oluyor bitde görünmüyor hiç.

çeşme suyu kulanmayın kuşları ishal yapıyor

Benim kuşumda acayip bir şekilde kaşıyor kendini gagasıyla falan. bitlenmişmi diye bakıyorum ama hala birşey göremedim kuş 2 aylık civarı acaba tüy mü atacak tüymü çıkacak oyüzden olabilirmi...

Tekrar konu açmayayım diye buraya yazdım kusura bakmayın...

Benim kuşumda acayip bir şekilde kaşıyor kendini gagasıyla falan. bitlenmişmi diye bakıyorum ama hala birşey göremedim kuş 2 aylık civarı acaba tüy mü atacak tüymü çıkacak oyüzden olabilirmi...

Tekrar konu açmayayım diye buraya yazdım kusura bakmayın...

zaten eğer bitlendiyse de görmek zor siz gece kafesin üstüne beyaz örtü koyun küçük sişyah kırmızı gibi şeyler varsa onlar bitti kuşunuza bit ilacı alcaksınız o zamn

kuşlarını eline alarak kanatlarının aralarına bi bak genelde parazitler orada daha çok ürüyorlar. varsa hemen bit için toz alabilirsin yada sprey :))