petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama Aldım vee

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ

Merhabalar, kuşum geldiğinden bu yana hiç birşey yemiyordu (yem haricinde) bende bugün bir tanıdık kuşçu abimiz var oradan mama aldım biraz günlük oluyormuş ekmek parçası yumurta bir kaç şey daha diyordu bayağı etkisi olur diyordu kuşa, bende yemeyeceğini düşünerekten yemleri aldım - tüneği aldım sadece kaba mamayı koydum ve su duruyor. Bir kaç saat önce mükemmel derecede yiyordu adeta içine yapışmış mamanın, şimdi yarın'a kadar sadece mama dursun mu? Yoksa yemleri tekrar koyayım mı?

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yemi suyu herşeyi kafeste durabilir. Mamayı kafeste max. 8 saat tutun sonra kaldırın.

3. Tevfik AKTUNÇ

Anladım hocam, mamadan biraz kalmıştı onu buzdolabına koydum bozulmasın diye sakıncası olur mu yarında koysam ?

4. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Eğer içerisinde yumurta yoksa sorun olmaz.

5. Tevfik AKTUNÇ

Anladım üstad, yumurta var içerisinde demek ki günlük mama oluyormuş peki bu maları ben haftada kaç kez vermeliyim 2 ideal mi?

Sayfayı Paylaş