petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama alışkanlığı kazandırmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve eray81 tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 1 çift muhabbet kuşum var ne yaparsam yapayım mama yemiyorlar.Gerek petshoptan satın aldım gerek bu sitedeki arkadaşlardan aldım ama hiç birisi fayda etmedi.Yemi çıkardım yuvadan mamayı öyle verdim ancak yine de mamaya dokunmadılar.Kuşlarımın mama yemesi için ne yapmam lazım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Mama tarifini değiştir ve haftada 2-3 gün vermeye devam et.. Yiyeceklerdir eninde sonunda.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kendiniz yapmayı denediniz mi

4. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Levent usta benim dişi mamayı kuru kuru yiyor yem gibi sıkıntı olur mu acaba? mamayı nemlendirince tadımlık yiyor. Eray bey kusura bakmayın lütfen konunuz altında başka soru sordum benzer konu olduğundan.

....

#4 Mudo DURMUŞ, 22 Şubat 2015
    Son düzenleme: 22 Şubat 2015
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Kimi arkadaşlarım kuru mamayı sade verip yedirdiklerini söylüyor. Ben denemedim. Yiyiyorlarsa sorun olmaz. Biraz fazla su tüketimi o kadar.. :)

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Mudo durmuş bir sıkıntı olmaz ayrıca konuyu açan arkadaşımız ısrarla ver bi alıştımi birakmazlar yumurta ile bisküvi rendele ver

7. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    He iyi bari levent usta hayvana zarar vermeyelim şimdi durduk yere. Teşekkürler :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Eyvallah Yusuf usta gönül rahatlığıyla verebilirim artık :)

....

8. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Önemli değil hocam konunun size de faydası olursa ne mutlu..Peki mamayı verirken yemi çıkarıyor musunuz kafesten?

9. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Yemi cikarmaniza gerek yok. Mamanin tadini henuz almadiklari icin yemiyorlardir. Tadini alinca yemden bile daha cok sever hale gelecekler :)

Sayfayı Paylaş