Karadeniz Pet

Mama alışkanlığı kazandırmak

eray81

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 1 çift muhabbet kuşum var ne yaparsam yapayım mama yemiyorlar.Gerek petshoptan satın aldım gerek bu sitedeki arkadaşlardan aldım ama hiç birisi fayda etmedi.Yemi çıkardım yuvadan mamayı öyle verdim ancak yine de mamaya dokunmadılar.Kuşlarımın mama yemesi için ne yapmam lazım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu?

Mama tarifini değiştir ve haftada 2-3 gün vermeye devam et.. Yiyeceklerdir eninde sonunda.

Levent usta benim dişi mamayı kuru kuru yiyor yem gibi sıkıntı olur mu acaba? mamayı nemlendirince tadımlık yiyor. Eray bey kusura bakmayın lütfen konunuz altında başka soru sordum benzer konu olduğundan.

....

Son düzenleme:
Levent usta benim dişi mamayı kuru kuru yiyor yem gibi sıkıntı olur mu acaba? mamayı nemlendirince tadımlık yiyor. Eray bey kusura bakmayın lütfen konunuz altında başka soru sordum benzer konu olduğundan.

....

Kimi arkadaşlarım kuru mamayı sade verip yedirdiklerini söylüyor. Ben denemedim. Yiyiyorlarsa sorun olmaz. Biraz fazla su tüketimi o kadar.. :)

Mudo durmuş bir sıkıntı olmaz ayrıca konuyu açan arkadaşımız ısrarla ver bi alıştımi birakmazlar yumurta ile bisküvi rendele ver

Kimi arkadaşlarım kuru mamayı sade verip yedirdiklerini söylüyor. Ben denemedim. Yiyiyorlarsa sorun olmaz. Biraz fazla su tüketimi o kadar.. :)

He iyi bari levent usta hayvana zarar vermeyelim şimdi durduk yere. Teşekkürler :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Mudo durmuş bir sıkıntı olmaz ayrıca konuyu açan arkadaşımız ısrarla ver bi alıştımi birakmazlar yumurta ile bisküvi rendele ver

Eyvallah Yusuf usta gönül rahatlığıyla verebilirim artık :)

....

....

Önemli değil hocam konunun size de faydası olursa ne mutlu..Peki mamayı verirken yemi çıkarıyor musunuz kafesten?

Önemli değil hocam konunun size de faydası olursa ne mutlu..Peki mamayı verirken yemi çıkarıyor musunuz kafesten?

Yemi cikarmaniza gerek yok. Mamanin tadini henuz almadiklari icin yemiyorlardir. Tadini alinca yemden bile daha cok sever hale gelecekler :)

Geri