Karadeniz Pet

mama da tam kıvamımda olmuş :)

[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] usta eline sağlık. Kısır gibi olmuş bu mama.. :)

tühh keşke cagırsaydım yerdik beraber :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

Güzel mama ama belirtmek isterim bebe bisküvisinin içinde süt var ve süt kuşlara çok zararlı. Sütü sindirecek enzim yok kularda. Çok yaygın ama bir o kadar da yanlış. Lütfen kuşları düşünün kullanmayın. Mamanın içine katılabilecek birsürü güzel şey varken.
Bir de bu zamana kadar bişey olmaması da gerçekten biiey olmadığı anlamına gelmez. Kuşları yavaş yavaş zehirlemediğini bilemezsiniz

peki bundan sonra kullanmayalım
ne kullanabılırız bısküvi yerine ?

İnce bulgur düşünmüştüm ama ne derece olur bilmiyorum :)

ince bulgur da olur :)

bulguru ham haliyle mamaya eklemeyin. güzel haşladıktan sonra (tabir-i caizse bulguru şişirdikten sonra) mamaya ekleyin... Şahsi tavsiyem bulgur kullanmamanız yönündedir ancak kullanacağım diyorsanızda tavsiyem yukarıda dediğim şekilde kullanmanızdır... ben şahsen bulgur kullanmama taraftarıyım...

Son düzenleme:
[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] hocam, bulgur ham haliyle kuşa verilirse kursakta şişer. en iyi ihtimalle hazımsızlık yapar, kuş dut yemiş bülbüle döner. en kötü ihtimal bu haliyle bulguru fazla kaçıran kuş ölebilir. ancak bu dediğim ham (pişirilmemiş veya iyice ıslatılıp şişirilmemiş) bulgur için geçerli. sıcak suyla ıslatılıp şişirilmiş veya daha iyisi suda pişirilmiş bulgurun bir zararı olacağı kanısında değilim ama yine de ben pişmiş de olsa bulgur vermiyorum. Ancak herkesin kendi tercihi tabii ki...

hazır mama ya ek olarak havuc brokoli ve resimdekiler
B9n3N9.jpg

Resimdeki malzemeleri yazsaniz

Şifa olsun abi:) ben bisküvi yumurta ve havuçtan yapıyorum fakat çok lapa bi kıvamı oluyor püre gibi o kıvamdan kurtarmak için ne eklemeli acaba

Havucu rendeledikten sonra avucumda suyunu çok az sıkıyorum, lapa lapa olmuyor, malzemeleri cogaltırsan daha faydalı olabilir,

peki bundan sonra kullanmayalım
ne kullanabılırız bısküvi yerine ?

Bisküvi yerine kullanılabilecek çok fazla malzeme var. Yumurta+irmik+mısır unu+pirinç unu+aspir tohumu çiçeği+kekik+nane+zencefil tozu+keçiboynuzu tozu+az bişey üzüm çekirdeği tozu(fazlası zarar) +buğday ruşeymi+ susam çerezlerden badem ceviz ezilmişleri(yağlı oldıklarından fazlası yine zarar)+meyve sebze Mümkünse sevmedikleri meyve sebze. Normalde yemediklerini mamada yesinler.

Geri