Karadeniz Pet

mama delisi ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşlarıma haftada 1 ya da 2 mama veriyorum. yaklaşık 1.5 aylık olan bir yavru yem kırmayı biliyor yem yiyor ama diğerleri kadar yemiyor mu anlamadım. ne zaman mamayı kafese koysam mamalığın tekinin içinde 1 saat duruyor nerdeyse bütün mamayı yiyor kendi başına. bu mama sevdası başımıza iş açar mı ?

birde bu yavru sürekli kafesten kaçıyor. kafesin telleri biraz geniş ama normalde bir kuş çıkamaz diğerleri çıkmıyor yani.
ama bu çok bilmiş firar ediyor sürekli oraya ipte bağladım bugün ipi esnetip yine kaçmış.

bu konular hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Hep aynı yerden kaçıyorsa oraya çit tellerinden yama yapılabilir veya çırt plastik te denilen plastik kelepçelerden kullanılabilir.

yeni yeme inmiş yavrular için mama hergün verilmedilir ilk başlarda yem sert gelenbilir kırmasıda zaman alabiliyor mamaya az birşeyde aspur karıştırabilirsin çok rahat yer..

yeni yeme inmiş yavrular için mama hergün verilmedilir ilk başlarda yem sert gelenbilir kırmasıda zaman alabiliyor mamaya az birşeyde aspur karıştırabilirsin çok rahat yer..

ben yanlış yazmışım kusura bakmayın. 1 aydan büyük derken 31 32 günlük değiller 40 günü geçmiştir. böyle bir durumda da yemesi normal mi ki ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Hep aynı yerden kaçıyorsa oraya çit tellerinden yama yapılabilir veya çırt plastik te denilen plastik kelepçelerden kullanılabilir.

eyvallah içi tel olan kablolardan taktım şimdi sağolasın

ben yanlış yazmışım kusura bakmayın. 1 aydan büyük derken 31 32 günlük değiller 40 günü geçmiştir. böyle bir durumda da yemesi normal mi ki ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

eyvallah içi tel olan kablolardan taktım şimdi sağolasın

Yavrular Yem kırmaya başladıklarında çok yemeleri normaldir.. zamanla düzene girecektir..

Geri