petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama hakkında yardım rica ediyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Merhaba arkadaşlar,Muhabbet kuşlarınma yumurta,patates,Havuç karışımı mama Yaptım ama yemiyorlar acaba nedendir?severek yerler diye düşündüm ama hiç ilgilerini çekmiyor Napabilirim?

2. Berkay ÇAĞDAŞ

Berkay ÇAĞDAŞ New Member

Beğenileri:
    0
    bazen yeni şeyleri denemekte tereddütte kalabiliyorlar. normal yeminden biraz mamasının üstüne serpiştirebilirsin ilgisini çekmesi için

3. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşk Berkay bey,yulaf attım mama üzerine bakalım yiyecekler mi?

4. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Mamanın içine biraz keçi boynuzu tozu karıştırın öyle daha kolay yiyorlar diye biliyorum

5. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Keçi boynuzu tozu etkili oluyor mu?nerede bulabilirim

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    sitede basit mama tarifleri var onları kullanın, patates vermeyin, vereni duymadım ben, kokusu ve kıvamı iyi olunca gelip yerler, alıştırmak için biraz üzerine yem atabilirsiniz. keçi boynuzu tozuna gerek yok, zaten çok az birşey atıyorsunuz bir çay kaşığı ucuyla, illa atacam derseniz aktarlarda satılıyor 100 gr alsanız yeter,

7. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Üstadı teşekkür ediyorum yorum için,patetes daha önce bir shop sahibi Demişti,ama yumurta Havuç Yaparım üzerine yulaf attım mama da bu vesileyle yemiş oldular

8. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Keçiboynuzu tozunu yarım çay kaşığı hatta silme bir çay kaşığı kadar da atabilirsiniz, bizimki severek yiyor.

9. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşk Ceren hnm deniycem peki haftada kaç defa yumurta vs karışım mama veriyorsunuz?kuşlarınıza

10. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Ben 2 ay öncesine kadar hiç vermiyordum açıkçası, yiyebileceği herşeyi biz yerken yiyordu zaten. Ama araya bir hastalık girince yormamak adına fazla çıkarmadım, çıktığında da yedirmedim. O nedenle haftada 2 gün hazır mamayı keçiboynuzu tozuyla karıştııp verdim. kuşum o zamanlar ishal olduğu için mamaya meyve karıştırmamıştım. Fakat sitede güzel karışım tarifleri mevcut, onlara uyarak haftada 1 kere verebilirsiniz. Ben kuşum biraz zayıfladığı için 2 gün verdim. Hala bu şekilde devam ediyorum. 1-2 hafta sonra ben de haftada bir vermeye başlayacağım.

11. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşk yorumunuz için Ceren hnm

12. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim.

Sayfayı Paylaş