Karadeniz Pet

Mama hakkında yardım rica ediyorum

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar,Muhabbet kuşlarınma yumurta,patates,Havuç karışımı mama Yaptım ama yemiyorlar acaba nedendir?severek yerler diye düşündüm ama hiç ilgilerini çekmiyor Napabilirim?

bazen yeni şeyleri denemekte tereddütte kalabiliyorlar. normal yeminden biraz mamasının üstüne serpiştirebilirsin ilgisini çekmesi için

Tşk Berkay bey,yulaf attım mama üzerine bakalım yiyecekler mi?

Mamanın içine biraz keçi boynuzu tozu karıştırın öyle daha kolay yiyorlar diye biliyorum

Keçi boynuzu tozu etkili oluyor mu?nerede bulabilirim

sitede basit mama tarifleri var onları kullanın, patates vermeyin, vereni duymadım ben, kokusu ve kıvamı iyi olunca gelip yerler, alıştırmak için biraz üzerine yem atabilirsiniz. keçi boynuzu tozuna gerek yok, zaten çok az birşey atıyorsunuz bir çay kaşığı ucuyla, illa atacam derseniz aktarlarda satılıyor 100 gr alsanız yeter,

Üstadı teşekkür ediyorum yorum için,patetes daha önce bir shop sahibi Demişti,ama yumurta Havuç Yaparım üzerine yulaf attım mama da bu vesileyle yemiş oldular

Keçiboynuzu tozunu yarım çay kaşığı hatta silme bir çay kaşığı kadar da atabilirsiniz, bizimki severek yiyor.

Tşk Ceren hnm deniycem peki haftada kaç defa yumurta vs karışım mama veriyorsunuz?kuşlarınıza

Ben 2 ay öncesine kadar hiç vermiyordum açıkçası, yiyebileceği herşeyi biz yerken yiyordu zaten. Ama araya bir hastalık girince yormamak adına fazla çıkarmadım, çıktığında da yedirmedim. O nedenle haftada 2 gün hazır mamayı keçiboynuzu tozuyla karıştııp verdim. kuşum o zamanlar ishal olduğu için mamaya meyve karıştırmamıştım. Fakat sitede güzel karışım tarifleri mevcut, onlara uyarak haftada 1 kere verebilirsiniz. Ben kuşum biraz zayıfladığı için 2 gün verdim. Hala bu şekilde devam ediyorum. 1-2 hafta sonra ben de haftada bir vermeye başlayacağım.

Geri