Karadeniz Pet

Mama hazırladım

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Meraba arkadaslar mama hazırladım.
İçindekiler 1 yemek kasıgı irmik 1 yemek kasıgı mısır unu 3 bebe büsküvisi yarım havuc 1 tane rendelenmiş haşlanmış yumurta.
uj0dt.jpg

hazırlarken yiyeceklerinden hiç ümidim yoktu zaten ama yine de normal yemlikleri çıkardım doğru mu yaptım sizce ?
1 1 buçuk saat bekledim kuş gözlerimin içine baktı yemi geri koy diye :eek:
ama koymadım güçlü iradem sayesinde :)
sonra çok az da olsa yediler. Bence iyi bir başlangıç sizce ?

hazırladıgınız mamaları yemıolarmı

mama içine toz haline getirilmiş ceviz, fındık ve kuşların mamayı daha çok yemesini sağlamak için kuş yemi içindeki yulaftan ekleyebilirsin ama ceviz ve fındık yarımşar çay kaşığını geçmesin, yarım çay kaşığı kadarda pirinç unu ile ayrıca kalsiyum ihtiyacı için mürekkep balığı kemiğinden bıçakla biraz kazıyıp ekleyebilirsin, ilk dememde benim kuşlar telleri kemirdiler ama mama yememişlerdi, bir dahaki sefere yemlikleri çıkarmayın, mamayı mama kabı bir şeyle verirseniz daha çok yiyebilirler, mama 6 saat kadar kalabilir...

hazırladıgınız mamaları yemıolarmı

ilk denememdi bu bundan da biraz yediler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

mama içine toz haline getirilmiş ceviz, fındık ve kuşların mamayı daha çok yemesini sağlamak için kuş yemi içindeki yulaftan ekleyebilirsin ama ceviz ve fındık yarımşar çay kaşığını geçmesin, yarım çay kaşığı kadarda pirinç unu ile ayrıca kalsiyum ihtiyacı için mürekkep balığı kemiğinden bıçakla biraz kazıyıp ekleyebilirsin, ilk dememde benim kuşlar telleri kemirdiler ama mama yememişlerdi, bir dahaki sefere yemlikleri çıkarmayın, mamayı mama kabı bir şeyle verirseniz daha çok yiyebilirler, mama 6 saat kadar kalabilir...

evet ben de aynı fikirdeyim böyle zorlamayla alışkanlık kazanamazlar diye düşünüyorum sevmeleri lazım. 4 saat durduktan sonra çıkardım nolur nolmaz diye :)

Geri