Karadeniz Pet

Mama içeriği

alse

Paylaşımcı Üye
Kuşlara aşağıdaki içeriği kuru mama olarak yaptım havuç,yumurta,kırmızı salçalık biber ile nemlendirip veriyorum kıvamı iyi fakat içerik olarak heralde miktarı ayarlıyamadım çünkü 1 aydır hala alışmadılar mamaya aşağıdaki içeriğin miktarı yani oranı nasıl olmalı acaba 5 kuş için

Deli nature yumurtalı hazır mama
Meyveli granül mama
Bakliyat (mercimek,bulgur,nohut)
Ballı muzlu bebe bisküvisi
Etimek
Keçi boynuzu tozu
12 vitaminli pirinç unu
Mısır unu,buğday unu
Mürekkep balığı kemiği tozu
Bira mayası
Diazyme
Çörek otu
Sarımsak yağı
Ceviz,fındık
Tarçın
Nemlendirmek içinde havuç,kırmızı salçalık biber ve yumurta

Son düzenleme:
Tarçın, bakliyat, sarimsak ve diazyme hariç diğer karışımı benim kuşlar güzel yiyor. İstersen dene bi

Son düzenleme:
Tarçın, bakliyat, sarimsak ve diazyme hariç diğer karışımı benim kuşlar güzel yiyor. İstersen dene bi
onlardan az var içinde zaten onu bunu çıkarmak değilde ben daha çok mesela un bir yemek kaşığı tarçın 1 çay kaşığı bunun gibi bişey bekliyorum sizlerden 5 kuş için nekadar koymalıyım onu soruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

konu hemen aşağı düşmüş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:58 --

şu konuya bir el atalım arkadaşlar

Sen sabırla yap
elbet alisacaklar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

Ne kadar koyuyorsun
Bira mayasını

sarımsak ve bakliyat (mercimek vs) birde etimek çıkarırsan daha iyi olur diye düşünüyorum birde fazla nemlenmiyor olabilir kuşlar kuru mama yemezler genellikle etimek nemi alır :) hepsini çok az havucu bol bol koy sonra fazla nemli gelirse az daha şey koy iyi olur.

Sen sabırla yap
elbet alisacaklar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

Ne kadar koyuyorsun
Bira mayasını

bir ay oldu hala alışamadılar 300-350 gr a 1 çay kaşığından biraz fazla koyuyorum bira mayası

sarımsak ve bakliyat (mercimek vs) birde etimek çıkarırsan daha iyi olur diye düşünüyorum birde fazla nemlenmiyor olabilir kuşlar kuru mama yemezler genellikle etimek nemi alır :) hepsini çok az havucu bol bol koy sonra fazla nemli gelirse az daha şey koy iyi olur.
nemi iyi ne çok nemli nede az dediğin gibi havuçu fazla koyuyorum sarımsak yağı 3-4 damla koyuyorum bakliyatta çok fazla koymadım

benim kuşarım sarımsağı hiç sevmiyorlar susuz kalsınlar sarımsaklı suya ellemezle bilene dediğim gibi sarımsak yağını ve bakliyatları koyma öyle alışırlar belki bazı kuşar sarımsağı çok seviyor bazıları kokusundan sevmiyorlar.

benim kuşarım sarımsağı hiç sevmiyorlar susuz kalsınlar sarımsaklı suya ellemezle bilene dediğim gibi sarımsak yağını ve bakliyatları koyma öyle alışırlar belki bazı kuşar sarımsağı çok seviyor bazıları kokusundan sevmiyorlar.
sarımsaksızda denemiştim gene olmadı yemiyorlar

durmadan eğer tarifi değiştirirseniz yemezler 1 tarif kullanacaksınız ve sürekli ondan az az vericeksiniz. Tarifi değişince kuşlar yemiyorlar.

kecıboynuzu sarımsak ve tarcın cok az katmalısın kokuları gaır gelıyor dıgerlerının kokusu bastırdıgı ıcın yemıyor kuşlar
sarımsagı aslına bakarsan suyuna katsan daha faydalı olur

Geri