Karadeniz Pet

mama ishal yapar mı ?

Hasan MERCAN

Yeni Üye
arkadaşlar bu gün 2 kuşuma mama yaptım ikinci kez yapıyorum fakat bu sefer yediklerinden sonra ishal olmuşlarıd acaba mama ishal yapar mı ? salatalık, ymurta, elma, bebek bisküvisi, havuç, bal ve irmik koydum mamanın içine. salatalık elma ve havucun sularını da sıktım. acaba neden olmuş olabilir oranı mı tutturamadım acaba ? oranı sizce ne olmalı 2 kuşa ?

Salatalık vermeyin. Forumda neler verilebilir neler verilemez yazıyor ustam. Salatalık ishal yapar. Mama ishal yapmaz fakat ishal oldukları zaman mama verilmez. İshal oldukları zaman patates haşlayıp verin.

Evet aşırı mama vermek ishal yapar ama dozajını ayarlarsanız çok faydalıdır..Mesela ben size yapmanız gerekeni söyleyim.

Yavrulu kuşlara gün aşırı , yani birer gün arayla verin.

kızıştırmak istediğiniz çiftlere haftada 3 kez

yumurtalı kuşlara haftada 1 kez

ishal olan kuşlara ise düzelene kadar hiç vermeyin..

peki ben şu an kuşlarımdan yavru almak istiyorum fakat tam bir bilgim yok neyden ne kadar koymam gerektiği hakkında acaba hangi malzemeyi ne kadar koymam gerektiği hakkında bir cevap verirseniz çok sevinirim :)

Formumuzda birden fazla mama tarifi mevcut , araştırırsanız size faydası olacaktır..

Peki mamanın içine ceviz koyarsak sıkıntı olurmu ? :)

Fazlası yağlandırma yapar , eğerki çiftinizi kızgınlaştırmaz istiyorsanız az miktarda ekleyebilirsiniz..Ama yavru için vereceğiniz mamaya koymayın ceviz..

kızıştırmak için yapıyorum bu sabah yaptım cevizin yarısını kattım.

Meraba ben sizin grubunuza yeni.uye oldum bi senedir kus bakiyorum onlari yumurtlatmak icin buyuk bi caba gosterdim sonun da yumurtladilar on bes gun once ilk yumurtayi aldim ve yumurta sayim 8 e ulasti yanlz disi kusum ishal ben surekli yumurta mamasi yediriyorum mamanin icinde haslanmis yumurta havuc ve bebek biskuvisi vr ben yumurtladigindan beri hergun taze taze veriyorum acaba bundan mi ishal oldu diye ogrenmek istedim

Evet aşırı mama vermek ishal yapar ama dozajını ayarlarsanız çok faydalıdır..Mesela ben size yapmanız gerekeni söyleyim.

Merhaba benim yavrulu çiftim var 2 yavru var bir 1 günlük biri 3 günlük bide 1 dolu yumurta var oda 2 3 güne çıkar ama ben hergün mama yapıyorum ve ishaller herhalde baya ıslak dışkı mamada şu yarım yumurta kuru mama ne yapmam lazım mamayı kesiyim mi
İsterseniz dışkı fotosu atabilirim

Cevap verirseniz sevinirim :)

Geri