petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mama kıvamı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve umut aktaş tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bu sitenin mamasını kullanıyorum fakat yapdım içine havuc yumurta beyazı yarısı sarısının tamını rendeledim birazda havuc rendeledim fakat biraz lapa gibi oldu yediler kıvamı nasıl olması gerekiyor

2. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
  3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Mamama içine kaşığı bastırdığında toplanacak, dokununca dağılacak. Kıvam bu şekilde olmalı.
    Yumurtanın yarısını rendele, havucu da azalt, havucun üzerine kağıt havlu bastırıp suyunun bir kısmını çekebilirsin.

4. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    abi zahmet olmuyacaksa senin mamanın fotosunu atarmısın ona gore yapıyım kıvamı

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Fotoğraf pazar günü anca..

Ama şöyle bir taktik vereyim:
    Kuru gıdaları bir arada, yaş gıdaları bir arada karıştır, sonra yaş olanları kuru içine azar azar ekle. sürekli karıştır. Yaş içindeki nem kuru olanlara iyice işlemesi gerek. Ben yoğurt kapları kullanıyorum kapağını kapatıp sallıyorum bir güzel. Çok daha iyi karışıyor.
    Yukarıda da yazdığım gibi kaşığı kabın kenarına doğru bastır mamayı sıkıştır kaşığın izi çıkacak fakat dokununca dağılacak. İdeal kıvam bu bana göre. Gerçi kuşlar mamaya alışıksa kıvam filan dinlemiyorlar..

6. ibrahimtekel

Beğenileri:
    0
    Tamamen havuçtan kaynaklı... Rendelenmiş havucu avucunda biraz sıkıp,
    Fazla suyunu alırsan kıvamı tutar..
    Ben öyle yapıyorum :)

Sayfayı Paylaş