petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama konusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alparslan66 tarafından 13 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Arkadaslar bildigimiz üzere havucun mevsimi gecti mama yapcam ama havucun yerine ne koymaliyim yumurtaya hazirlik icin verecem

2. Ethem AVCI

Ethem AVCI Member

Beğenileri:
    4
    Havucun mevsimi nasıl geçti :D pazardan daha geçen gün aldım.

3. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Valla artik buralarda satılmiyor kardes

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Salatalık,kabak kullanabilirsiniz.

5. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Baska sevdikleri ne var

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
  7. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Teşekkürler kardesim

8. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    ben bir şeyi merak ettim. elle beslenen muhabbetlerde ay ay mamanın miktarı artıyor mu?kıvam muhallebi mi çorba kıvamı mı olması lazım?

9. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Cok katida olmicak cok cıvık da olmicak siringadan gececek ayarda olmali baslarda zaten bebe biskuvisi verirsin buyudukce de kabuksuz yemi ezer biskuviyle karistirirsin

10. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    yumurta eşliğinde pancar kabak salçalık kırmızı biber elma taze nane veya ıspanak ile servis ediyorum gayet bayıla bayıla yiyiorlar yalnız sebze ve meyvelerin suyunu sıkmayı ihmal etmeyin

11. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Öyle yapiyor im kardesim bende sularını sıkıyorum elma ile yaptim mamayi şimdilik onu yiyorlar

12. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Onerilerin icin tesekkur ederim sagolasin

13. Esma LimonBadem

Esma LimonBadem New Member

Beğenileri:
    3
    Cevap: Mama konusu

Size tavsiyem yavrulara mama yapmayın ve en iyi yararlı yapacağınız yiyecek:

*Marul
    *Salatalık
    *Maydonoz'u ezin ve bir tabağa dökün yavrulara çay kaşığı ile biraz biraz verin benim de kuşlarım yavru içen geldi biri 20 günlük biri 1 aylıktı onlara hergün biraz vere vere birçok hastalıktan korudun ve sizder ricam kışın son bahar ve Mart/Nisan'a kadar kuşların kafesin üstünü yorga ile örtseniz iyi olur.Tabi isterseniz ama yararı çok oldu benim bu kışın hayvanların soğuktan 3 kuşum ölduü sonradan bu kuşları (yavruları) aldım :eek:

14. Alparslan66

Beğenileri:
    5

Esma arkadasim onerilerin cok tesekkur ederim ama beb yavru için vermedim ki mamayi yumurtaya hazirlik yapsınlar kizissinlar diye veriyorum ama su tavsiyene karşıyım yavruya mama verilir çünkü daha cabuk buyur yavru beslemede mamanin sart oldugunu düşünüyorum acikcasi

15. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274

Ay ay değil gün gün ayrı ölçü kullanmak gerekebiliyor. Her mamanın oranı farklıdır ama örnek olması için a21 elle besleme mama-su oranları şu şekildedir.

yaş - büyüklük...................elle besleme mamasi........su orani
    başlangiç- 2 .gün.......................1 ölçek.....................6 ölçek
    2- 3 gün..................................1 ölçek......................5 ölçek
    3 - 4 . Gün...............................1 ölçek......................4 ölçek
    4 – 5 . Gün..............................1 ölçek......................3 ölçek
    5.gün ve devaminda...................1 ölçek.....................2- 2.5 ölçek

#15 Uğur GENÇ, 13 Haziran 2016
    Son düzenleme: 13 Haziran 2016
  16. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0

Havucu ben kullaniyorum belki sizin orda olmauabilir onu yerine mamayi nemlendirmek icin salatalik kabugu veya marul kullanabilirsiniz , mama bana kalirsa ciftlesme doneminde haftada 2 3 defa, yavrular çıktığında hergun 2 defa mama verilmeli bence .

17. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53

bunu diğer elde beslediğimiz yavru kuşlara da uygulayabilirmiyiz.ben yavru kargayı beslemiştim ama hayvan 2. günü bağırsaklarından ses geldi ve kısa zamanda öldü. ortalama 1 ölçeğe 5 ölçek gibi karıştırıyordum.1 ölçek buğday nişastası,bisküvi yada ekmek içi 5 ölçek su gibi.bunun güvercin yavrusunu elle besleme oranları ile aynı mı olması lazım. emeğiniz için teşekkürler.

18. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274

Her kuşa göre ayrıdır sanırım.Güvercin için başka muhabbet için başkadır. Bu değerler hazır elle besleme mamalarının ölçüleridir. Sizin yapmış olduğunuz karışımın ölçüsü farklı olabilir.

Sayfayı Paylaş