Karadeniz Pet

Mama nasıl yapılır ? çeşitleri neler mama yaparken neler kullanmam lazı

• Konbuyu başlatan Teknoay.org
  • Başlangıç tarihi
T

Teknoay.org

Guest
Mama yaparken neler kullanmalıyım nasıl yapabilirim ?

Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)
Karışım 3-4 saat kafeste tutulup sonra alınmalıdır. Yemiyorsa, aktardan keçi boynuzu tozu alınıp çay kaşığının ucu ile mamaya karıştırılabilir. Mamanın üzerine yem serpilebilir..
(Levent ACAR ın mama tarifi)

Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)
Karışım 3-4 saat kafeste tutulup sonra alınmalıdır. Yemiyorsa, aktardan keçi boynuzu tozu alınıp çay kaşığının ucu ile mamaya karıştırılabilir. Mamanın üzerine yem serpilebilir..
(Levent ACAR ın mama tarifi)

Teşekkür ederim Uğur Genç Bey peki mama çeşitleri varmı ? başka tarifler vitamin ilaçları için felan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Vitamin ilaçları yerine kullanabilecegimiz

Uğur Genç Bey oldukça iyi bir mama tarifi yazmış. Bu en sık kullanılan çoğu kuşun severek yediği ve hem üretimi artıran hemde kuşların daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlayan klasik mama dır. Tabiki daha karışık ve detaylı mama tarifleri var, ancak onlar büyük ve sık üretim yapanlar için. Bir kaç çift evde beslenen kuşlar için bu tarifli oldukça yeterli.

Uğur Genç Bey oldukça iyi bir mama tarifi yazmış. Bu en sık kullanılan çoğu kuşun severek yediği ve hem üretimi artıran hemde kuşların daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlayan klasik mama dır. Tabiki daha karışık ve detaylı mama tarifleri var, ancak onlar büyük ve sık üretim yapanlar için. Bir kaç çift evde beslenen kuşlar için bu tarifli oldukça yeterli.

qwxbb bey teşekkür ederim.

Ben mubiş ve papağanlarıma iyi geldiğinden emin olduğum her şeyi mamaya koyuyorum ve afiyetle yiyorlar.
Liste olarak şöyle
Kuru malzemeler:
Bebek maması (kuru mama)
Kuş maması (hazır satılıyor kurutulmuş meyve ve tohumlar var içinde onu nemlendirerek kuşlara vermek gerekli mamanın içinde hem nemleniyor hem fazladan vitamin oluyor)
Pirinç unu
Bira mayası
Kalamar kemiği tozu
Kırmızı mercimek tozu
İrmik
Keçiboynuzu tozu (çiftler için yaptığımda koyuyorum)
Çok az tarçın
bunları karıştırıp üzerine yaş malzemeleri koyuyorum
Haşlanmış yumurta
Brokoli
Havuç
Hepsini karıştırıp böyle bir görüntü elde ediyorum
vQybMO.jpg

Mamalıklar koyunca da izdiham oluyor ^_^

Son düzenleme:
-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

Ben mubiş ve papağanlarıma iyi geldiğinden emin olduğum her şeyi mamaya koyuyorum ve afiyetle yiyorlar.
Liste olarak şöyle
Kuru malzemeler:
Bebek maması (kuru mama)
Kuş maması (hazır satılıyor kurutulmuş meyve ve tohumlar var içinde onu nemlendirerek kuşlara vermek gerekli mamanın içinde hem nemleniyor hem fazladan vitamin oluyor)
Pirinç unu
Bira mayası
Kalamar kemiği tozu
Kırmızı mercimek tozu
İrmik
Keçiboynuzu tozu (çiftler için yaptığımda koyuyorum)
Çok az tarçın
bunları karıştırıp üzerine yaş malzemeleri koyuyorum
Haşlanmış yumurta
Brokoli
Hepsini karıştırıp böyle bir görüntü elde ediyorum
vQybMO.jpg

Mamalıklar koyunca da izdiham oluyor ^_^

Çok teşekkür ederim Seda hanım deniyecegim ikisinide

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Ya arkdaşlar bide dişi kuşum erkek kuşuma yem yermiyor bazen erkek nereye gitse o da orda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri