petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama olmuş mu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve murat2012 tarafından 18 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. murat2012

murat2012 Member

Beğenileri:
    18

Mama olmuş mu acaba
    İçindekiler
    Yumurta+kabuğu
    5 bebe Bisküvisi
    Irmik
    Pirinç unu
    Havuç

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    yumurta kabukları bütün kalmıs ezip un kıvamına getirmen lazım, yumurtaları rendeden geçirmen lazım.
    her ne kadar el yapımı mama en doğal ı olsada süt ve süt ürünleri kuşlarımıza zararlı sürekli olarak veremeyiz bebe büsküvisi oranını azalt ve yeşillik kullan ( taze nane- fesleğen vs.. gibi)

3. murat2012

murat2012 Member

Beğenileri:
    18
    Bişey sorucam 3 gun önce ciftlesme oldu 15-20 saniye erkek üste çıkıp dişinin popo kısmına yapıştı ve ciftlestiler
    Bugün alt temizliği yaparken yuvaya talas koydum dışı girdi ve herşeyi ayaklarıyla kenara itti gibi ne zaman yumurtlar acill cevap

4. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Kıvam açısından normal gözüküyor. Yalnız 1 yumurtaya 2 cici bebe (iyice ezilmiş) yeterlidir. Yumurtayı rendeden geçirsen yeterli diye düşünüyorum. Ben versela vega hazır mamanın içine yumurta, cici bebe, 2 badem 2 cevizi iyice toz haline getirip ardından çok az pirinç unu ile havuç ekliyorum yeterli oluyor. Yavrularda anne babada dipçik gibi maşallah. Size de öneririm.

5. murat2012

murat2012 Member

Beğenileri:
    18
    Kuşlar sadece 1 kere ciftlesti başa olmadı ne olur

Sayfayı Paylaş