Karadeniz Pet

Mama Takviyesi Hakk !!

Serkan ERKAN

Onursal Üye
Arkadaşlar evinde mama hazırlayanlar için ufak bir tiyo vermek istedim. Genelde kuru mama üzerine havuc ve yumurta rendeliyoruz ve kuşlarımıza servis ediyor. Bu mama gayet bilindik ve faydalı bir mamadır.

Ama içerisine hem kolay hem pratik bir ek besin daha eklemenizi önereceğim. Marketten yada manavınızdan paket içerisinde aldığınız brokoliyi robotton çekip küçük küçük parçalar haline getirin ve ağzı hava almayan kapaklı kutulara koyup dolabınızda bekletebilirsiniz.. mama dan mamaya çıkarıp belirli miktarda ilave edebilirsiniz.

Brokoli dolapta 20 - 25 gün rahat bekliyor ve asla bozulmuyor.

Mama içerisinde en besleyici malzeme kesinlikle brokolidir.

Mama içerisinde kullandığımız havuc ve kırmızı pancar dolapta beklemiyor onu mama hazırlarken ilave etmeniz gerekiyor.

Beslediğiniz kuşun ırkı ne olursa olsun , sağlıklı olmasını istiyorsanız Mutlaka Mama vermelisiniz. Özellikle üretimin en büyük sırrı mama'dır.

Herkese keyifli hobiler..Bol yavrulu günler dilerim...

Arkadaşlar evinde mama hazırlayanlar için ufak bir tiyo vermek istedim. Genelde kuru mama üzerine havuc ve yumurta rendeliyoruz ve kuşlarımıza servis ediyor. Bu mama gayet bilindik ve faydalı bir mamadır.

Ama içerisine hem kolay hem pratik bir ek besin daha eklemenizi önereceğim. Marketten yada manavınızdan paket içerisinde aldığınız brokoliyi robotton çekip küçük küçük parçalar haline getirin ve ağzı hava almayan kapaklı kutulara koyup dolabınızda bekletebilirsiniz.. mama dan mamaya çıkarıp belirli miktarda ilave edebilirsiniz.

Brokoli dolapta 20 - 25 gün rahat bekliyor ve asla bozulmuyor.

Mama içerisinde en besleyici malzeme kesinlikle brokolidir.

Mama içerisinde kullandığımız havuc ve kırmızı pancar dolapta beklemiyor onu mama hazırlarken ilave etmeniz gerekiyor.

Beslediğiniz kuşun ırkı ne olursa olsun , sağlıklı olmasını istiyorsanız Mutlaka Mama vermelisiniz. Özellikle üretimin en büyük sırrı mama'dır.

Herkese keyifli hobiler..Bol yavrulu günler dilerim...
Tşkler Serkan bey bu tüyolar için,brokoliyi kaynatma işlemi uygulanmalı mı?

kaynatma falan yok , direk rendeleyip hava almayacak şekilde saklama kabına koyup dolapta saklayın.

Teşekkürler [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] hocam. Sizin bir 10 günde yumurta garantili mama vardı ama :)

Teşekkürler usta iyi yere deginmissin eline sağlık

Efsanevi
on güne yumurta kesin
maması
ne zaman
açıklanacak

Aynen katılıyorum bende brokoli katmaya başladım mamaya normalde mama kabının en fazla yarısına kadar yiyebiliyolardı şimdi dibini bile sıyırıyolar :))

İnsanlar için nasıl önemli bir besin ise brokoli, hayvan dostlarımız içinde o kadar önemli demekki.

Brokoliden hep fayda gorursunuz asla zarar gelmez..o yuzden gonul rahatligiyla kullanin ve mutlaka mamalara ilave edin..Kullanmayanlar brokoliden sonra faydasini hemen farkedecektir.

Brokoliden hep fayda gorursunuz asla zarar gelmez..o yuzden gonul rahatligiyla kullanin ve mutlaka mamalara ilave edin..Kullanmayanlar brokoliden sonra faydasini hemen farkedecektir.

Parazit filan olmaz demi brokoliden sirkeli suda bekletmeye filan gerek var mı

Parazit filan olmaz demi brokoliden sirkeli suda bekletmeye filan gerek var mı

Ben hep bu sekilde direk rendeleyip dolapta saklayarak kullaniyorum..Kuslarimda hicbir saglik sorunu yasamadim..Daha bilgili arkadaslar varsa saglik acisindan ve parazit yonunden degerlendirme yapip bizide bilgilendirebilir. Ama ben hicbir sorun yasamadim.

Geri