petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama tarifi bir bakın derim

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve Sansars09 tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Sansars09

Sansars09 Guest

Arkadaşlar uretimde yeniyim cok araştırdım 6 eşim var ve 2 ayda bir yavru alıyorum yavrular cıkmadan yumurta cıkıyo mamadan once yavru almıyordum hic ama surekli tum ciftlerimden alıyorum mamaya borcluyum fakat mama ya borcluyum paylaşmak istedim
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Havuc yumurta yorumlarınızı bekliyorum belki hatalarım olabilir cıkan yavrular da bunlar
    [​IMG][​IMG]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/04/
    [IMG]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/04/1480bb0dd3d8c7b5eea094189512bda9.jpg[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Ne sıklıkla veriyosunuz?

3. Mustafa TELSiZ

Beğenileri:
    0
    MErhabalar

Kullandığın malzemeleri ve ne ölçüde kullandığını söyleye bilir misiniz bende yapıp vermek istiyorum. şimdikten teşekkürler .

4. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Masaallah kuslariniza... Benimkiler mama yemisyor. Sizin tarifi de denemek isterim. Ne olcude kullaniyorsunuz?

5. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    Ölçüleri verirseniz seviniriz harika bir karışıma benziyor.kuşlarınıza da maşallahı eksik etmiyoruz tabi ki :)

6. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Kac çift kuş var ona göre ölçü belirteyim ;)

7. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    Benim 8 çift kuşum var ona göre tarifinizi bekliyoruz Erkan Bey bide bu mama ne kadar saklanabiliyor haşlanmış yumurta konmadan haftada kaç kere verelim...
    Şimdiden çok teşekkür ederim...

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah çok güzeller bereketli üreimler olsun inşaallah. Paylaşım için de ayrıca teşekkür ederiz

9. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Bu tarifi ben Paylaşmadim ama ölçü olarak az cok bişeyler yazabilirim.
    Eğer yavru varsa kuşlarınizda günluk vermelisiniz, yoksa haftada bir iki kez yeterli olacaktır. Kuru mamalar yani toz hale getirdiklerinizi kavanoza koyup dolapda saklayabilirsiniz. Fakat havuç ve yumurtayi mamayi yapacağınıiz zaman ilave etmelisiniz.

2 adet havuc.
    Bir paket balli vitaminli bebe bisküvisi (250 gr olandan)
    Arkadaş et petibor de kullanmis oda ayni sekilde.
    2 adet haslanmist yumurta
    500 gr mısır unu, nişastası,
    250 gr buğday Nişantaşı
    250 gr irmik

Ölçüleri arkadaşin aynisi olmayabilir. Yinede ondan da cevap beklemek lazim. Ama az cok yazdığım ölçüde olmasi gerekmekte.

Yumurtayi 8 cift icin 4 yapabilirsiniz sonradan farketmisim :)

Ekstra olarak içine
    Keci boynuzu tozu
    Bira mayası da katabilirsiniz.
    Kızgınlastircaksaniz nijer tohumuda olur

#9 Erkan DEMİR, 9 Ocak 2015
    Son düzenleme: 9 Ocak 2015
  10. efemdekorasyon.com

Arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:45 --

Arkadaşlar ben sansars09 kusura bakmayın cevap yazamandım telefona format felan attım yeni uyelik actım resimde gordugunuz tum paketleri karıştırdım yani hepsinden birer paket kaba koydum 3 gunde bir dondurma kabına yarım havuç 1tane haşlanmış yumurta ile 6yemek kaşıgı bu mama ile Karıştırıp veriyorum 6 ćift kuşa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:56 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

Ayrıca cok teşekür ederim ilginize birde herseyden once sevginizi vermek lazım;) herkeze bol guzel yavrular insallah

Sayfayı Paylaş