Karadeniz Pet

Mama tarifi istiyorummmm

• Konbuyu başlatan Gamze USLU
  • Başlangıç tarihi
G

Gamze USLU

Guest
Selam arkadaşlar . Şu havuclu yumurtalı bi mamadan bahsediyodunuz. Forumda tarifine baktım bi tarif bulamadım . Bilen varsa detaylıca bana yazabilirmi . Ne kadar günde verilmeli nasıl yapılır ? kuşum 5 aylık

Rica ederim Haşlanmış olacak

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...tistirilmesi/muhabbet-kusu-icin-mama-227.html

Ben bu basliktaki tarifi baz alarak yapiyorum mamayi. Bu tarife ek olarak etimek ve brokoli de ekliyorum. Yarim paket cici bebe biskuviyi, 4-5 adet etimegi blenderdan cekip toz haline getiriyorum uzerine baslikta yazilan olculere yakin olarak misir unu ve irmigi de ekleyip tekrar blenderdan geciriyorum bu kuru mama olarak kullaniliyor, saklama kabina koyup 3-4 ay bozulmadan kullaniyorum. Tek kus besledigim icin bir haslanmis yumurtanin yarisini rendeliyorum uzerine orta boy bi havucun yarisindan biraz daha azini rendeliyorum, eger evde varsa minik bir parca brokoli de rendeleyip karistirip uzerine hazirladigim kuru mama karisimindan 1 tatli kasigi ekleyip veriyorum 4-5 saat sonra yumurta bozulmaya musait oldugundan kafesten aliyorum mamayi.

Mamanın ne gibi yararı var bide hazır açılmışken ?

ya benim kuşum mama yemiyor yemle karıştırınca içindeki yemlerini seçiyor havucu da yumurtayı da sevmedi muzu da sevmedi :(

İspanaga bayiliyordu benimkisi kafasini sallaya sallaya oynaya oynaya yiyordu
Resmen bayram ediyordu hayvancagiz
Bu yil yemek nasip olmadi ogluşuma:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:43 --

Bir de elma tabi ki

gamze hanım sitenın arama butonundan yazarsanız birsürü cok güzel mama tarafileri vardir...