Karadeniz Pet

Mama tarifi ne dersiniz?

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar internette şöyle bir mama tarifi buldum?
Yumurta
Havuç
Kara Lahana
Lahana
Brokoli
Soyulmuş ve haşlanmış kirmizi pancar
Süzme bal
Tohum Çeşitleri
3 çeşit vitamin.
Islanmis simit
Dövme
Un kurdu
Misir bugday unu ve irmik.

Al hazır bir mama versele laga felan 1 kg. Her yaptığında içine Havuç ve yumurta ekle olsun bitsin. Bu zahmetler bana Anlamsız geliyor.

Levent bey bende şaşırdım açıkcası karalahana pancar Havuç yumurta Yaptım pek beğenmediler sanırım yumurta Havuç diayzme yeterli oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

Bir üretimci Yazmış Ercan bey çok etkili oluyor Demiş,bende foruma yazayım dedim

Son düzenleme:
Gerek yok bence boş gezenin boş kalfası olmadıkça uğraşmam :) versele laga nın içinde her şey var ihtiyaçları olan ve 1-1,5 ay götürüyor benim kuşları 1 kg si :)

Levent bey bende geçmiş de Yayınladığımız bir linke baktım,eggfood Orlux 5kg kanarya yazıyor,muhabbet olanı çıkmış ise Hemde 1 kg ise çok iyi,içimiz yanıyor İstanbul fuar havalar güzel olsa gelirdim,mamanın fiyatını da paylaşırmısınız Alınca internette bulamadım

Levent bey bende geçmiş de Yayınladığımız bir linke baktım,eggfood Orlux 5kg kanarya yazıyor,muhabbet olanı çıkmış ise Hemde 1 kg ise çok iyi,içimiz yanıyor İstanbul fuar havalar güzel olsa gelirdim,mamanın fiyatını da paylaşırmısınız Alınca internette bulamadım

https://www.mybestpetshop.com/orlüx-muhabbet-kuşu-mamasi-1250-gr-p-13018.html

https://www.mybestpetshop.com/orlüx-muhabbet-kuşu-mamasi-5kg-p-13017.html

Gerek yok bence boş gezenin boş kalfası olmadıkça uğraşmam :) versele laga nın içinde her şey var ihtiyaçları olan ve 1-1,5 ay götürüyor benim kuşları 1 kg si :)

sana katılıyorum ercan,hiç uğraşmaya değmiyor,30-35 tl ye on numara mamalar var

Hımm linklere baktım tşkler bence de [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] bey'in dediği bunlardan Alıp üzerine yumurta Havuç eklemek en mantıklısı:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Gerçekten zahmetli oluyor Okan bey,bu mamayı deneyeyim,lahana Brokoli onları tek tek Hazırlamaktansa

Muhabbet kuşu için olan da çıkmış Orlux..
Yarın fuarda alacam kısmet olursa 1 karton.

ben kanarya olanından da çok memnunum muhabbeti de denerim. kokusu çok cazip geliyor kuşlara :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

sana katılıyorum ercan,hiç uğraşmaya değmiyor,30-35 tl ye on numara mamalar var

versele laga dan daha iyi bilecek değiliz ya :)

Ben çiftleri 1 hafta ayırdım baktım erkek kafes demirinle oynuyor,Dişi kuş yemliğin oradaki kabı çıkarmıştım oradan nasıl Kaçmış hemen yakalayıp yerine koydum.sonra içim el vermedi,tekrar birleştirdim bakalım bu 1 hafta ayrılık işe yarayacak mı?:)

Bu mama saka melezi saka maması bence Cihan Ustam ;)

O Yusuf ustam foruma renk verdiniz,yorum sizindir tecrübeniz:)kardeşim bir üretimci söyledi ama diğer ustalarımızda zahmetli gerek yok dedi bence de öyle kuru mama Alıp içine bir kaç karışım eklemek daha iyi diye düşünüyorum.

Geri