Karadeniz Pet

mama tarifi verirmisiniz lütfen

Ahmet SARUHAN

Paylaşımcı Üye
sizlere iki sorum var
1- bana havucsz bir mama tarifi soylermisnz brokoli felan olmasn bulamm onu
2- simdi bu kuslara konusmayi ogretiyrzda ilerde sikinti yaratmazmi es aldigimz zaman

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forumda paylaşılan mama tariflerinden herhangi birini içine havuç koymadan kullanabilirsiniz.

(Levent ACAR ın mama tarifi)
Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)
Karışım 3-4 saat kafeste tutulup sonra alınmalıdır.
Yemiyorsa, aktardan keçi boynuzu tozu alınıp çay kaşığının ucu ile mamaya karıştırılabilir.
Mamanın üzerine yem serpilebilir..

Başlığı değiştim forumda mevcut mamalar vardı beslenme konusuna bakabilirsiniz

Başlığı değiştim forumda mevcut mamalar vardı beslenme konusuna bakabilirsiniz

abi onlari hepsi havuclu birde ikinci soruma cevap verirmisn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:22 -->-> Daha önceki mesaj 17:21 --

Forumda paylaşılan mama tariflerinden herhangi birini içine havuç koymadan kullanabilirsiniz.

(Levent ACAR ın mama tarifi)
Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)
Karışım 3-4 saat kafeste tutulup sonra alınmalıdır.
Yemiyorsa, aktardan keçi boynuzu tozu alınıp çay kaşığının ucu ile mamaya karıştırılabilir.
Mamanın üzerine yem serpilebilir..

aga normalde mamayi cok severler havucsuz yaptim yemedi hepsini attm keci boynuzu tozunuda bulamadim birde ikinci soruma cevp verirmsnz

Konuşmasından dolayı değilde evcil olan kuşların eş seçimi sıkıntılı oluyor.Erkekler belki o kadar sıkıntı çıkarmayabilir ama özellikle dişilerin kabullenmesi zor oluyor.

Bisküvi yumurta ufala ver en basiti bu

Yer yer bıkmadan yap ver alışırlar arada fındık badem de rendele yerler

Yer yer bıkmadan yap ver alışırlar arada fındık badem de rendele yerler

tesekkurler abi konudan alakasiz ama sunu sormak istiyorum kusumn gogsunu oksamaya kalktigimda elime geliyr kanatini felan oksadigimda ya isiriyr yada kaciyr kendini sevdirmesi icn bi yontem varmi cok istiyrm yuzunu kafasini felan oksamayi

Ben yavrulu çiftlere haftada 3 kez mama veriyorum. Yavrulu çiftlere havuçlu mamayı haftada bir veriyorum. Diğer günler elma veya kabak rendeleyebilirsin.

abi elmayi rendeleyimi yoksa ufak ufak kesip koyimi birde kabk ne kdr koyacm kabugunu felan soymama grk varmi

Ben soyup rendeliyorum.
Rendenin kalın tarafını kullanıyorum ve rendelenmiş kısmın kısa olması için ince uzun parçalara kesiyorum öncesinde.

tesekkurler abi bir soru daha soracmda yusuf abiye sormustm oda dunden beri girmiyr daha ceaplayamadi alakasiz ama sunu sormak istiyorum kusumn gogsunu oksamaya kalktigimda elime geliyr kanatini felan oksadigimda ya isiriyr yada kaciyr kendini sevdirmesi icn bi yontem varmi cok istiyrm yuzunu kafasini felan oksamayi

Kanadini kuyruğunu oksatmayi sevmezler göğsüne parmağını getirince hafif kası kafasını da kasitabilir hepsinin karakteri başka

Bazen kuşlar kendilerini elletmiyorlar. Öyle hamur gibi yuğrulup kendini sevdiren kuşların videolarını görünce ben de özeniyorum. :)

aynen abi valla cok kiskaniyrm oyle kuslari tabi kendi kusumuda cok seviyrm ama su kendini sevdirmeme huyu deli ediyr beni

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:01 -->-> Daha önceki mesaj 06:58 --

Kanadini kuyruğunu oksatmayi sevmezler göğsüne parmağını getirince hafif kası kafasını da kasitabilir hepsinin karakteri başka

onu biliyrm abi internettr okudugum kdriyla kafasinin ustunu yuzunu oksatmayi severlermis cunku oralari kasiyamiiyrlar diye bizimki ise tam tersi

Geri