petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mama tarifi yardim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mehmet Ali ÖZÖĞÜR tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. arkadaslar 1 takim kusum icin (yavru yada yumurta yok) elimdeki malzemelerle mama yapmak istiyorum ama hangisinden ne kadar koyacam bilemedim.

Elimdeki malzemeler:
    Yumurta
    Balli muzlu cicibebe
    Misir unu
    Irmik
    Havuc
    Bal

Bunlarin haricinde evde bulunan baska malzeme onerirseniz onu da eklerim. Simdi bu malzemelerin hangisinden ne kadar koyayim? Birde buzdolabinda ne kadar saklayabilirim?

2. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam buna etimek ekleyebilirsiniz yumurta olduğu için 6 saatten fazla tutmayın kafeste çok fazla yapmayın gerekli olduğu kadar yapın.

3. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    15-20 dk haşlanmış yumurta
    1 yemek kaşığı mısır unu
    1 çay kaşığı bal
    havuç rendeleyebilirisiniz
    bu tarif çok faydalı bir tarif denemenizi tavsiye ederim.

4. Gökhan KARAALİ
    Gizli

Cicibebe irmik etimek findik ve ceviz ile karisim yapip bir kosede beklet bozulmaz cok uzun vadede. Misir unu hakkinda bilgim yok.

Tek cift icin yarim yumurta ve serce parmak kadar havucu rendeleyip daha once yaptiginiz cicibebeli karisimdanda ustune 1 yemek kasigi koyup kuslarina verebilirsin.

5. Misir ununu bir tarifte gormustum o yuzden aldim. Yumurta eklemeden digerleriyle karisim yapip kenarda bekletmek cok mantikli. Fakat o karisima hangi malzemeden ne kadar ekleyim?

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    dolapta saklamayaın az yapın 1 gün tutun kafeste en fazla sonrada atın yumurta bozulursa kusu zehirlerisiniz

7. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

elindeki şuanki malzemeden 1 er yemek kaşıgı ekle ensonunda da varsa az bi tarcın ve vanilya ekle ikisinin de kokusuna dayanamıyor keratalar

8. Ali Sami Ünal
    Gizli

Murat Bey' in bahsettiği tarif çok iyi. Benimki yemek için elime atlamıştı :) ama ben mısır değil de pirinç unu kullanmıştım ( 1 yemek kaşığı )

9. Yumurta haric diger malzemelerden karisim yapcam kusa verecegim zaman yumurta ekleyecem

Sayfayı Paylaş