Karadeniz Pet

mama tarifi yardim

• Konbuyu başlatan Mehmet Ali ÖZÖĞÜR
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Guest
arkadaslar 1 takim kusum icin (yavru yada yumurta yok) elimdeki malzemelerle mama yapmak istiyorum ama hangisinden ne kadar koyacam bilemedim.

Elimdeki malzemeler:
Yumurta
Balli muzlu cicibebe
Misir unu
Irmik
Havuc
Bal

Bunlarin haricinde evde bulunan baska malzeme onerirseniz onu da eklerim. Simdi bu malzemelerin hangisinden ne kadar koyayim? Birde buzdolabinda ne kadar saklayabilirim?

Hocam buna etimek ekleyebilirsiniz yumurta olduğu için 6 saatten fazla tutmayın kafeste çok fazla yapmayın gerekli olduğu kadar yapın.

15-20 dk haşlanmış yumurta
1 yemek kaşığı mısır unu
1 çay kaşığı bal
havuç rendeleyebilirisiniz
bu tarif çok faydalı bir tarif denemenizi tavsiye ederim.

Cicibebe irmik etimek findik ve ceviz ile karisim yapip bir kosede beklet bozulmaz cok uzun vadede. Misir unu hakkinda bilgim yok.

Tek cift icin yarim yumurta ve serce parmak kadar havucu rendeleyip daha once yaptiginiz cicibebeli karisimdanda ustune 1 yemek kasigi koyup kuslarina verebilirsin.

Misir ununu bir tarifte gormustum o yuzden aldim. Yumurta eklemeden digerleriyle karisim yapip kenarda bekletmek cok mantikli. Fakat o karisima hangi malzemeden ne kadar ekleyim?

dolapta saklamayaın az yapın 1 gün tutun kafeste en fazla sonrada atın yumurta bozulursa kusu zehirlerisiniz

elindeki şuanki malzemeden 1 er yemek kaşıgı ekle ensonunda da varsa az bi tarcın ve vanilya ekle ikisinin de kokusuna dayanamıyor keratalar

Murat Bey' in bahsettiği tarif çok iyi. Benimki yemek için elime atlamıştı :) ama ben mısır değil de pirinç unu kullanmıştım ( 1 yemek kaşığı )

Geri