Karadeniz Pet

Mama tarifi

Muhabbetuna

Meraklı Üye
1 çift kuşum var. Yumurtalsrı yok. Daha çiftleşmediler. Ama ben yavaş yavaş mamaya alışsınlar istiyorum. Versela orlux marka hazır nemli mama aldım yemediler. Şimdi kendim mama yapıp hazır mamayla karıştırıp vermeyi planlıyorum. Biraz kızıştırıcı etkili besleyici güzel bir mama tarifi verebilecek var mı? (Kuşlar ishal bu arada ishali artırıcı bir mama olmazsa sevinirim)

Ben bir çift kuşuma 1 haşlanmış yumurtayı ve 1 adet havucu rendenin en küçük bölümünde rendeliyorum peçeteyle Nemini alıyorum göz kararı birazda irmik katıyorum istersen içine Nijer tohumu da katabilirsin ' ama bildiğim kadarıyla en iyi kızıştırıcı havuc. çok seviyorlar küçük bir yemliğe koyup 3 -4 saat sonra alıyorum . Biraz fazla oluyor dolaba koyabilirsin' ama kafesten aldığını kesinlikle çöpe dök ve 3 -4 saatte bir tazesini koyabilirsin

Ben havuç yumurta beyazı ve sarısı irmik misir unu chia tohumu findik veya bademi rendeliyorum.en son da tarcin atiyorum icine. Arada da kuru fesleğen ve kekik karistiriyorum.bebe bisküvi si koymuyorum içinde seker var diye ama yinede istahla yiyorlar...

Geri